Учні 7-А та 8-А класів з великим бажанням долучилися до написання Всеукраїнського диктанту.
До Дня української писемності та мови, учні 7-А та 8-А класів з великим бажанням долучилися до написання диктанту. А бібліотекар Наталія Самара провела невелику подорож "Словники в моєму житті". Після диктанту, учнів здивувала розповідь Світлани Орєхової з історії життя та творчості українського видатного композитора Артема Веделя. Він не тільки писав музичні шедеври, любив українську мову та народні пісні, а також гідно захищав права народу, написавши листа до царя Павла І з певними вимогами, защо був жорстоко покарений. Артема Веделя було відправлено до лікарні для божевільних, де перебував до останнього подиху без надання ні пера, ні паперу, ні чорнил.
Цікаві факти про «солов’їну» мову.
Сучасна українська мова налічує, згідно зі словником Національної Академії Наук України, близько 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються в цей час.
Найбільше перекладений літературний твір — «Заповіт» Тараса Шевченка: 147 мовами народів світу.
Найдовше слово в українській мові складається з 30 літер. Це слово «дихлордифенілтрихлорметилметан» — назва хімікату, що використовується основоположником нової української мови.
Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово «вороги» — «вороженьки».
Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера «п», на неї також починається найбільша кількість слів. Літера «ф» — найменш уживана. Слова, які починаються з цієї літери, здебільшого прийшли в українську мову з інших мов.