Сезонні вірусні захворювання: вітряна віспа (вітрянка), кір, краснуха.

Дата: 6 жовтня 2021 о 18:23, Оновлено 6 жовтня 2021 о 18:32

В Україні мали місце випадки захворювань на інші поширені сезонні вірусні захворювання: вітряна віспа (вітрянка), кір, краснуха.

Вітряна віспа (вітрянка) – надзвичайно заразна контактна вірусна повітряно-крапельна інфекція (хворіють частіше діти, але зустрічається і у дорослих, які не перехворіли нею в дитинстві). Починається з температури і катаральних явищ. Пізніше з’являються висипи на шкірі (червоні цяточки, які перетворюються у пухирці, що потім лопаються і підсихають з утворенням скоринок). Висипи викликають свербіж. Ускладненнями вітрянка більш небезпечна для дорослих. Захворіти можна до 21-го дня з моменту контакту з хворим. Хворий безпечний для інших тільки з 5-го дня після останнього висипу.

Профілактика – це вакцинація, сувора ізоляція хворих, роз’єднання контактних і медичний нагляд за ними.

Кір – вірусне захворювання з більш тяжким перебігом (лихоманка, катаральні явища, інтоксикація, запалення лімфовузлів), типовими поетапними з лущенням висипанням і білими кільцями на слизовій щік. Серед ускладнень – найсерйозніше ларингіт (круп).

Профілактика – імунізація, ізоляція хворих, роз’єднання контактних.

Краснуха  також супроводжується катаральними проявами, лихоманкою, запаленням потиличних лімфовузлів та типовими червоно-плямистими висипаннями.

Профілактика схожа як при вітрянці і кору.

Актуальною на сьогодні є проблема гепатиту.

Гепатит А, В, С – небезпечне захворювання печінки (її біль, біль в суглобах, температура, жовтяниця, слабкість, нудота, блювота, шлунково-кишкові розлади). Викликається вірусами, бактеріями, ліками, алкоголем, хімічними речовинами.

Профілактика – вакцинація (А, В), кип’ятіння води, миття рук, фруктів і овочів, не контактувати з чужою кров’ю і рідинами (бритви, зубні щітки, ножиці, шприци, рани, статеві стосунки).

Було зафіксовані випадки отруєння.

Отруєння – виникає внаслідок попадання в організм токсичних речовин з харчами і водою, алкоголю, нікотину, отруйних грибів, наркотиків (насвай), нітратів, чадного газу, отруйних хімікатів, кислот, лугів, хімічних речовин, ртуті та інших.

Ця отрута – викликає нудоту і блювання, головні болі та болі в животі, пронос, температуру, порушення серцево-судинної і нервової діяльності, втрату свідомості, судоми.

Перша допомога – Викликати швидку допомогу. Негайне промивання шлунку, блювання, адсорбенти (активоване вугілля), проносні, антидоти, не вживати їжі, пити багато води.

Профілактика – це перш за все запобігання попаданню в організм отрути усіх можливих факторів отруєння, дотримання правил гігієни і здорового способу життя, харчова безпека.

Бережіть себе і будьте здорові!