Project news
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 170 common:people_all_forms

Річний звіт

Date: 15 січня о 13:09, Refreshed 5 липня о 14:14

Річний звіт

про діяльність Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7

Роменської міської ради Сумської області

за 2023-2024 навчальний рік

Сучасна освіта – це динамічний і багатогранний процес, який враховує вимоги та виклики сучасного  світу. Вона розширює горизонти і відкриває нові можливості. Мета освіти – не тільки збільшити кількість знань, але й створити можливості для дитини винаходити та відкривати.

У 2023-2024 н. р. проводилася послідовна і цілеспрямована робота по виконанню завдань, визначених основними законодавчими та нормативними документами освітньої галузі, зокрема пов’язаними з реформою освіти: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Державним стандартом початкової освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 87 (у редакції постанов Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 р. № 688, від 30.09.2020 № 898), Державним стандартом базової середньої освіти (для 5-6 класів), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020р. № 898, Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти (для 7-11 класів), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011р. №1392, іншими законодавчими актами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерством освіти і науки України, інших центральних органів виконавчої влади, Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України12 січня 2016 року № 8 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 10 лютого 2021 року № 160), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 квітня 2021 р. за № 528/36150, іншими нормативно-правовими актами, Статутом закладу освіти.

1. Освітнє середовище. Забезпечення якісної освіти, розвиток особистості, інклюзивність та рівність, підготовка до професійної діяльності, стимулювання безперервного навчання, формування глобальної свідомості, упровадження інновацій.

2. Система оцінювання здобувачів освіти. Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб.

3. Педагогічна діяльність. Методичне й кадрове забезпечення. Реалізація Концепції НУШ.

4. Управлінські процеси. Партнерство в освіті. Формування іміджу закладу освіти. Розбудова громадсько-активного освітнього закладу. Матеріально- технічне забезпечення.

РОЗДІЛ І.ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Організація освітнього процесу забезпечення якісної освіти, розвиток особистості, інклюзивність та рівність

Освітній процес у школі розпочався відповідно до структури навчального року з 01 вересня 2023 року по 31 травня 2024 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором освітнього закладу.

Організація навчання в 1-4 класах, 5-11 класах здійснювалася за освітньою програмою та типовими навчальними планами.

У 2023-2024 навчальному році в освітньому процесі особлива увага приділялася впровадженню нових методик викладання, на інтеграцію дітей з особливими освітніми потребами в загальноосвітній простір, впровадженню цифрових технологій. Реалізація інваріантної та варіативної складових навчального плану здійснювалась за програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України. Варіативна частина робочого навчального плану в 2023-2024 н. р. була спланована враховуючи побажання учнів, запити батьків, кадрового та навчально-методичного забезпечення. Години варіативної складової використовувалися для поглибленого та допрофільного навчання, курсів за вибором, з метою надання якісної освіти. Загальна кількість годин на варіативну складову становила 53 години.

Оскільки пріоритетом початкової школи є забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти, що відповідає вимогам сьогодення, створення умов для особистісного розвитку учасників освітнього процесу через впровадження інноваційних форм та методів навчання і виховання, то додаткові години варіативної складової в початковій школі (14 годин) були виділені на підсилення годин англійської мови у 1-А,Б,Вкласах та підсилення годин української мови та літератури у 2-А,Б,В,Г; 3-А,Б,В; 4-А,Б,В,Г класах.

Основна школа дає базову середню освіту, що є фундаментом загальноосвітньої підготовки дітей, готує до форм подальшого навчання. Саме тому протягом 2023-2024 навчального року були введені такі  інтегровані курси:

«Пізнаємо природу», «Здоровʼя, безпека та добробут» (5-6 класи), факультативні курси з української мови (8-11 класи).

Додаткові години були виділені для підсилення навчальних предметів: англійської мови (5-6, 10-11 класи),української мови (7-і, 10-11 класи),математики (10-11 класи).

Одним із шляхів поліпшення якості освіти, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах сучасного суспільства є впровадження вивчення профільних предметів у старшій школі. Профільне навчання технології є важливим кроком у підготовці сучасних спеціалістів, здатних працювати в умовах швидких технологічних змін і високих вимог ринку праці. Так у 10-11 класах запроваджено вивчення технології, як профільного предмета.

Мережа класів

Адміністрацією      та педагогічним колективом школи постійно проводиться робота щодо збереження й розвитку шкільної мережі.

На початок року в школі навчався 881 учень, на кінець-873 учні. Кількість класів - 37.

Середня наповнюваність учнів у класі у 2023-2024 навчальному році становила 23,6. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2023-2024 навчальному році були:

-   контроль відвідування учнями навчальних занять;

-   організація навчання за інклюзивною, сімейною формою та педагогічний патронаж;

-   функціонування гуртків;

-   індивідуальна робота з учнями та батьками;

-   надання закладом якісної освіти;

-   спільна робота з ЗДО.

Аналіз руху учнів

Учнів на початок

2023-2024н.р.

Вибуло

Прибуло

Учнів на кінець 2023-2024 н. р.

881

13

5

873

Основні причини руху учнів зумовлені переважно зміноюмісця проживання родини або пов’язані з переїздом у звʼязку з воєнними діями.

На виконання законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого наказом МОРІ України від 12.01.2016 р. (у редакції наказу МОН України від 10.07.2019 № 955 «Про внесення змін до наказу МОН України від 12.01.2016 №8 «Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах»)право на доступну освіту в навчальному закладі реалізувалося шляхом запровадження різних форм навчання:індивідуальної (сімейна (домашня) форма та педагогічний патронаж) та інклюзивної форми навчання.

У 2023-2024 навчальному році у школі, відповідно до заяв батьків та висновку ІРЦ, було організовано інклюзивне навчання у 3-А, 4-В, 4-Г, 5-Г, 6-Г,8-В класах по одному учню. У кожному інклюзивному класі працював асистент учителя. На початок навчального року для учнів з особливими освітніми потребами була розроблена індивідуальна програма розвитку за участю батьків, класних керівників, психолога та працівника ІРЦ. Індивідуальні програми розвитку (ІПР) протягом року переглядалися, доповнювалися відповідно до можливостей та розвитку дітей. За висновками ІРЦ були введені корекційно-розвиткові заняття з логопедом та психологом. Але є проблема в організації корекційно-розвиткових занять, оскільки відсутні відповідні фахівці (логопед, дефектолог, реабілітолог).

За індивідуальною  формою (педагогічний патронаж) навчався один учень 2-Г класу. Індивідуальне навчання було організовано за заявою батьків, відповідно до рекомендацій довідки №5 засідання ЛКК №3 Роменської центральної районної лікарні від 02.02.2024 року, висновку про повторну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини інклюзивно-ресурсного центру та статусу дитини-інваліда.

У 2023-2024 навчальному році за сімейною (домашньою) формою здобували освіту38 (І семестр) та 36 учнів (ІІ семестр):1 учень 1-А класу, 3 учні 1-Б класу, 2 учні (І семестр) та 1 учень (ІІ семестр) 2-А класу, 1 учень 2-В класу, 3 учні (І семестр) та 2 учні (ІІ семестр) 3-А класу, 1 учениця 3-Б класу, 1 учень 3-В класу, 2 учні 4-А класу, 1 учень 4-Б класу,  2 учні 4-В класу, 1 учень 5-Г класу, 2 учні 6-А класу, 2 учні 6-Б класу, 1 учень 7-А класу, 2 учні 7-Б класу, 2 учні 7-В класу, 2 учні 8-А класу, 2 учні 8-В класу, 1 учень 9-А класу, 4 учні 10-А класу, 2 учні 11-Б класу.

Навчальні програми дітей індивідуальної форми навчання виконані в повному обсязі.

Якість умов навчання

У школі створені комфортні й безпечні умови навчання та праці. Обладнано навчальні кабінети та класні кімнати. До послуг учнів актова зала  , 2спортивні зали, бібліотека, 2 комп’ютерних класи, їдальня, медичний кабінет, 2 спортивні майданчики (один з них зі штучним покриттям) та ігровий майданчик.

Усі кабінети, бібліотека, адміністративні кабінети забезпечені комп’ютерами та мультимедійним обладнанням. Створена локальна мережа Internet на 1000 Мгбайт. Класні кімнати для 1-4 класів, які навчаються за програмою Нової української школи, забезпечені комп’ютерами, мультимедійними дошками, принтерами та необхідним навчальним обладнанням. Усі наявні в школі комп’ютери підключені до мережі Wi-Fi.

У ході анкетування учнів та їхніх батьків облаштування території школи,  дизайн приміщень оцінені на високий рівень: 88% батьків та 72% учнів цілком задоволені умовами навчання.

У 2023-2024 н. р. навчальний заклад працював в умовах війни. У школі були створені всі умови для очного навчання. Облаштовано 2 укриття, що дозволило здійснювати навчання учнів під час повітряних тривог. Навчальний заклад працював у змішаному режимі, педагогічний колектив використовував усі наявні ресурси онлайн спілкування: Learning Apps. org, Classtime,Quizizz, «На Урок», «Всеосвіта», «МійКлас», «Всеукраїнська школа онлайн».

Організація харчування учнів

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування в школі. Організація харчування учні врегламентується законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою КабінетуМіністрівУкраїни«Прозатвердженнянормхарчуванняунавчальнихта оздоровчих закладах» (зі змінами та доповненнями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України), іншими нормативними документами.

Ушколіфункціонуєїдальняна140 посадкових місць.

Щоденний контроль за організацією харчування учнів 1-11 класів здійснюється медичною сестрою, черговим адміністратором та класними керівниками.Безкоштовнимхарчуваннямзабезпечувалисяучніпочатковихкласів та діти пільгових категорій.

Категорія

К-сть учнів

1-4класи

322 учні

Малозабезпечені

20 учнів, зних -7 учнів початкової школи

Діти, батьки яких перебувають у зон ЗСУ

63   учнів,   з   них - 31 учень початкової школи

Батьки ,яких перебували в АТО

41учнів,зних -15учнів початкової школи

Діти з особливими освітніми потребами

6учнів,зних -3учні початкової школи

Діти з інвалідністю

11учнів,зних- 5 учнів початкової школи

Діти ЧАЕС

2учні

Внутрішньо переміщені особи

13учнів, зних- 5 учнів початково школи

Складовими процесу організації харчування у школі є:

  • Видання відповідних наказів;
  • Затвердження списку дітей пільгових категорії;
  • Відпрацювання режиму й графіка харчування дітей;
  • прийом продуктів харчування й продовольчої сировини гарантованої якості;
  • складання сезонного меню-розкладу;
  • приготування страв;
  • проведення реалізації готових страв;
  • ведення обліку дітей, які отримують безкоштовне гаряче харчування, а також гаряче харчування за кошти батьків; дітей , які потребують дієтичного харчування;
  • контроль за харчуванням з боку адміністрації, класних керівників, батьків учнів;
  • інформування батьків під час проведення батьківських зборів про організацію харчування дітей у закладі.

Продукти харчування та продовольча сировина надходять до навчального закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічної експертизи). Облік дітей, охоплених безкоштовним харчуванням, та за кошти батьків здійснюється класними керівниками, які вчасно повідомляють про наявність учнів особу, відповідальну за організацію харчування.

За результатами самооцінювання, повністю задоволені харчуванням у школі

42%батьків,34%учнівта65%педагогічнихпрацівників;переважнозадоволені: 47% батьків, 29% учнів та 18% учителів; незадоволені – 4% батьків, 3% учнів.

Освітнє середовище

Удосконалення освітнього середовища є ключовим завданням для забезпечення високої якості навчання та розвитку учнів. У 2023-2024 навчальному році реалізовувались основні завдання Стратегії  щодо вдосконалення освітнього середовища:

  • забезпечувалась відповідність освітнього середовища Санітарному регламенту;
  • поліпшувалося медичне обслуговування учнів;
  • функціонував медичний кабінет, забезпечений необхідним переліком медичних засобів;
  • проводилися практичні заняття з надання домедичної допомоги для учнів і вчителів, тренінги з дій у надзвичайних ситуаціях;
  • створено безпечний єдиний інформаційний простір відповідно до Стратегії розвитку закладу освіти на 2022-2027 рр.;
  • посилено роль шкільної бібліотеки як інформаційно-ресурсного центру, створено мотиваційний простір;
  • максимально використовується наявна спортивна база школи, зокрема для організації рухової активності учнів у вільний час;
  • з вересня 2022 внесено істотні зміни в організацію харчування: оновлено повністю меню за вимогами здорового харчування;

У школі створений мотивуючий до навчання простір. Облаштовані ігрові куточки на шкільному подвір’ї та в приміщенні школи. Виготовлено вказівники руху під час евакуації з приміщення. Школа забезпечена миючими, дезінфікуючими засобами, безконтактними термометрами. Частково замінено люмінесцентні лампи на енергозберігаючі. Облаштовано відповідно до вимог Санітарного регламенту санітарні кімнати.

Систематично проводиться інформування учнів щодо правил поведінки в надзвичайних ситуаціях. Проведено об’єктові тренування, тренінги з використанням вогнегасників. Відповідно вимог забезпечено архітектурну доступність до будівлі школи, побудовано пандус. Функціонує ресурсна кімната для дітей з ООП.

За результатами опитування педагогів, батьків та учнів,97% опитаних вважають, що у закладі створені безпечні умови для перебування здобувачів освіти у школі.

Система збереження та зміцнення здоров’я учнів та вчителів

Робота освітнього закладу із запобігання дитячому травматизму впродовж 2023-2024 навчального року здійснювалась відповідно до законодавства. Питання збереження життя й здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради, інструктивно- методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників, батьківських зборах тощо.

У школі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Я досліджую світ», «Здоров’я, безпека та добробут», «Основ здоров’я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи. На кожному поверсі знаходиться план евакуації на випадок пожежі, повітряної тривоги або інших стихійних лих.

У класних журналах 1-11-х класів фіксувалися на спеціально відведених сторінках бесіди із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибухонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму. Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах, на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули. Створений і активно функціонував Кабінет безпеки, який обладнано за сучасними вимогами.

Аналізуючи рівень травматизму серед учнів за 2023-2024 навчальний рік, зафіксовано 1 випадок травмування.

Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі у 2023-2024 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації закладу освіти. Інструктажі, навчання з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій з працівниками проводилися систематично відповідно до чинного законодавства. Про це свідчать записи у відповідних журналах реєстрації інструктажів. Члени колективу обговорювали нормативні документи з охорони праці та безпеки життєдіяльності.

За результатами самооцінювання виявлено, що 100% педагогічних працівників ознайомлені з алгоритмом дій у разі нещасного випадку з учасниками освітнього процесу, і вони дотримуються його.

Упродовж 2023-2024 навчального року нещасних випадків із працівниками під час освітнього процесу та в побуті не зафіксовано, порушень охорони праці не виявлено.

РОЗДІЛ ІІ. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ОБ’ЄКТИВНЕ ОЦІНЮВАННЯ

Система оцінювання в закладі освіти ґрунтується на компетентнісному підході.Учителірозробляютьрізнорівневізавданнядляпроведенняоцінювання, застосовують формувальне оцінювання, що передбачає відстеження індивідуальногопоступуучня,практикуютьсамотавзаємооцінювання.Результати незалежного оцінювання та внутрішніх моніторингів порівнюємо із результатами підсумкового семестрового та річного оцінювання.

Упровадженняпедагогікипартнерства,компетентнісногопідходувосвітній процес передбачає активне включення дітей в організацію навчання.

У школі використовується поточний контроль шляхом виконання різних видівзавдань та проведення практичних, лабораторних занять, а такожзарезультатамиперевіркиконтрольних,самостійнихробіт,індивідуальних завдань тощо.

Згідно з річним планом роботи школи на 2023-2024 навчальний рік заступниками директора з навчально-виховної роботи Васильченко А.І., Жирних О.І., Ковган О.Г. було проведено аналіз досягнень учнів 1-4, 5-11-х класів за 2023-2024 навчальний рік.

На кінець навчального року у початкових класах навчається 322 учні, у 5-9 класах -  450 учнів, у 10-11 класах – 101 учень.

За підсумками аналізу навчальних досягнень 2023-2024 навчального року:

- 224 учні 1-3 класів оцінені вербально, оформлено свідоцтва досягнень;

- 98 учнів 4 класів оцінені рівнево, оформлено свідоцтва про здобуття початкової освіти.

- 322 учні 1-4 класів переведено на наступний рік навчання;

- 3 учні початкової школи закінчили навчання за інклюзивною формою;

- 1 учень початкової школи закінчив навчання за індивідуальною формою (педагогічний патронаж);

- 15 учнів початкової школи закінчили навчання за сімейною (домашньою) формою.

Проаналізувавши рівень навчальних досягнень здобувачів початкової освіти,можна стверджувати, що всі учні засвоїли програмовий матеріал та отримали свідоцтва досягнень. Здобувачі освіти 4-их класів готові до переходу в основну школу, де буде продовження формування ключових, предметних та життєвих компетентностей.

У 2023-2024 році 193 учні 5-6 класів навчалися за програмою НУШ.

У І семестрі рівень навчальних досягнень учнів 5-х класів оцінювався вербально (у вересні) та бально, у ІІ семестрі – за 12-бальною системою.

Із 450 учнів 5-9 класів 45 учнів мають досягнення високого рівня; 163 учні закінчили рік на достатній рівень, 238 учнів мають середній рівень, 4 здобувачі освіти мають оцінки початкового рівня.

Із 101 здобувача освіти 10-11 класів 18 учнів мають високий рівень навчальних досягнень, 51 – достатній, 32 – середній рівень.

Результати річного оцінювання знань здобувачів освіти освітнього закладу наведено в таблиці:

Клас

Кі-сть учнів

Рівеньнавчальних досягнень

Початковий

Середній

Достатній

Високий

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

5-А

21

-

-

9

43

9

43

3

14

5-Б

25

-

-

10

40

10

40

5

20

5-В

24

-

-

3

13

15

62

6

25

5-Г

18

2

11

10

55

5

28

1

6

6-А

27

-

-

11

40

14

52

2

8

6-Б

27

-

-

18

67

9

33

-

-

6-В

29

-

-

18

62

7

24

4

14

6-Г

22

-

-

18

82

2

9

2

9

7-А

29

-

-

17

59

11

38

1

3

7-Б

21

-

-

8

40

11

50

2

10

7-В

23

-

-

8

35

11

48

4

17

7-Г

18

-

-

8

44

8

44

2

12

8-А

25

-

-

19

76

4

16

2

8

8-Б

27

-

-

18

67

6

22

3

11

8-В

15

1

7

7

47

5

33

2

13

9-А

24

1

4

15

62

8

34

-

-

9-Б

24

-

-

13

55

10

41

1

4

9-В

28

-

-

12

43

12

43

4

14

9-Г

23

-

-

16

70

6

26

1

4

10-А

24

-

-

12

50

7

29

5

21

10-Б

28

-

-

9

32

14

50

5

18

11-А

25

-

-

9

36

14

56

2

8

11-Б

24

-

-

2

8

16

67

6

25

Аналіз успішності учнів окремо по класах дає можливість зробити  висновок, що в більшості класів є резерв учнів, які б могли досягти вищого рівня навчальних досягнень. Зі здобувачами освіти, які мають бали початкового рівня за результатами річного оцінювання, були проведені індивідуальні бесіди, додаткові індивідуальні заняття з предметів. Причини слабкої успішності розглянуто на нараді при директорові та на засіданнях методичних об’єднань.

Рівень навченості здобувачів освіти у 2023-2024 навчальному році становить 50,3%, що в порівнянні з 2022-2023 н.р. зріс  на 9,4%.

Серед99учнів9-ихкласів6отрималисвідоцтвазвідзнакою:

  • 9-Б клас – Головко Вікторія (класний керівник – Параніч Н.В.);
  • 9-В клас – Коломієць Богдан, Площик Аліса, Побіращенко Алєкса, Путівець Анастасія (класний керівник Кондратенко Л.А.).
  • 9-Г – Кружило Анастасія (класний керівник Пигар З.А.).

Із 49 випускників 11 класів 4 учнів нагороджені золотими медалями та 2-срібною:

  • 11-А клас – Дон Владислав – золота медаль (класний керівник – Валюх Т.М.);
  • 11-Б клас –Коноваленко Артем, Молодець Аліна, Школяренко Костянтин – нагороджені золотими медалями, Світличний Дмитро, Тімуш Юлія – срібною (класний керівник – Багмет О.П.);

Відповідно до Закону України від 08.11.2023 №3438-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року», здобувачі освіти, які завершують кожен рівень повної загальної середньої освіти  у 2023-2024 н.р., були звільнені від проходження ДПА в умовах воєнного стану в Україні.

Учнів 11-их класів звільнено від проходження ДПА, усі випускники (49 учнів) були зареєстровані на проходження НМТ – 2024.

ЕФЕКТИВНИЙ ВНУТРІШНІЙ МОНІТОРИНГ

У школі розроблені Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 Роменської міської ради, схвалено на засіданні педагогічної ради закладу, протокол №1 від 31. 08.2021 року та Положення про проведення директорських контрольних робіт (з математики та української мови), схвалено на засіданні педагогічної ради закладу, протокол №4 від 11.10.2022 року.

Систематично (згідно графіків) проводяться моніторингові дослідження й контроль результатів навчання здобувачів освіти з усіх навчальних предметів освітніх галузей згідно плану роботи школи за 2023-2024 н.р.. Для аналізу результатів навчання використовували наступну інформацію: підсумкове оцінювання учнів у класному журналі, контрольні роботи, порівняльний аналіз міжадміністративнимиконтрольнимироботамитапідсумковоюабосеместровою оцінками, аналіз середнього балу класів за підсумками семестрового та річного оцінювання. Результати навчання новоприбулих учнів порівнювали із рівнем навчання в попередніх закладах, здійснювали порівняльний аналіз підсумкового оцінювання між класами на одній паралелі з метою виявлення різниці в результатах навчання та з’ясування причин для подальшого планування заходів, спрямованихнаїхподолання.Заотриманимирезультатамиприймалисярішення щодо їх коригування, вивчалася якість освітнього процесу, визначалася ефективність методів роботи педагогічних працівників. Ефективність застосованих заходів регулярно оцінюється на всіх рівнях управління освітніми процесами.

Критерії оцінювання та система оцінювання навчальних досягнень постійно вдосконалюються, а елементи формувального оцінювання впроваджуються в 5-11класах, враховуючи індивідуальний поступ учня. Здобувачі освіти залучаються до розроблення критеріїв, самооцінювання та взаємооцінювання, що дає можливість удосконалювати критерії оцінювання, простежувати компетентнісний підхід у навчанні та системі оцінювання, визначати індивідуальну освітню траєкторію для окремих учнів.

Стратегічна ціль: ВІДПОВІДАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ ДО НАВЧАННЯ

На сучасному етапі розвитку України, коли існує пряма загроза денаціоналізації, втрат державної незалежності та потрапляння у сферу впливу іншої держави, виникає нагальна необхідність переосмислення зробленого і здійснення системних заходів, спрямованих на посилення патріотичноговихованнямолоді–формуванняновогоукраїнця,щодієнаоснові національних та європейських цінностей:

  • Повага до національних символів(Герба, Прапора, ГімнуУкраїни);
  • Участь у громадсько-політичному житті країни;
  • Верховенство права, повага до прав людини;
  • Готовність до природоохоронної діяльності;
  • толерантне ставлення до цінностей і переконань представників іншої культури, а також до регіональних та національно-мовних особливостей;
  • готовність захищати суверенітет і територіальну цілісністьУкраїни.

Тобто провідне місце у вихованні сучасної молоді займає саме громадянська освіта та патріотичне виховання.

Згідно з річним планом роботи закладу освіти педагогічний колектив у 2023-2024 навчальному році створював сприятливі умови для поліпшення рівня виховного процесу.

Виховна робота з учнями була проведена за такими орієнтирами:

  • фізичне здоров’я дитини – здоров’я нації;
  • виховання та розвиток особистості дитини;
  • громадянське виховання;
  • родинно-сімейне виховання;
  • трудове виховання;
  • художньо-естетичне виховання;
  • морально-правове виховання;
  • екологічне виховання;
  • формування здорового способу життя;
  • превентивне виховання.

Пріоритетним напрямком виховної роботи було національно-патріотичне.

Проблеми, над вирішенням яких працював педагогічний колектив закладу освіти:

  • формування здоров'язбережувальної компетентності учнів;
  • розвиток дієвого учнівського самоврядування;
  • використання інноваційних технологій в організації виховного процесу;
  • стимулювання лідерства поряд із формуванням умінь колективної праці;
  • створення ситуації успіху;
  • реалізація проєктів різних рівнів;
  • поліпшення матеріально-технічної бази для реалізації виховних завдань.

Для узагальнення різних видів контролю за станом виховної роботи використовувалися такі форми: накази, індивідуальні бесіди, наради класних керівників.

Виховна робота закладу здійснювалася згідно з чинним законодавством і спрямовувалася на виконання основних завдань і положень законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно - правових умов соціального захисту дітей - сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування», «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Національної стратегії у сфері прав людини, Концепції розвитку громадянської освіти на 2020-2024 роки, Декларації прав дитини, постанови Кабінету Міністрів № 453 від 30.05.2018 «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини», програми «Основні орієнтири виховання учнів 1 – 11 класів», указів Президента України «Про додаткові заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності» та «Національній стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у НУШ» № 195 від 25.05.2020 року, Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, яка схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 988-р, наказу МОН від 06.06.2022 № 527 «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України та визнання таким, що втратив чинність, наказу МОН України від 16.06.2015 № 641», листа МОН України від 14.08.2020 № 1/9-436 «Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)», листа МОН України від 10.08.2022 № 1/9105-22 «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022-2023 навчальному році».

Протягом року здійснювалася моніторингова діяльність за такими напрямами:

-   відвідування учнями закладу освіти;

-   участь учнів у загальношкільних заходах;

-   рівень вихованості учнів, які належать до «групи ризику»;

-   соціальний паспорт закладу освіти;

-   стан здоров'я учнів за медичними картами;

-   рівень фізичної підготовки учнів;

-   реалізація заходів, спрямованих на збереження здоров'я здобувачів освіти;

-   стан психічного здоров'я та розвитку можливостей кожної дитини.

Основними напрямками та завданнями виховної роботи у 2023-2024 навчальному році були:

- надання здобувачам освіти базових знань з основ безпеки та формування поведінки правильних безпекових дій в умовах воєнного стану, збереження здоров’я, життя в разі бойових дій;

-   надання психологічної підтримки, забезпечення психолого-педагогічного супроводу емоційно вразливих категорій осіб;

-   протидія булінгу, запобігання домашньому насильству, запобігання та протидія торгівлі людьми;

-   профілактика шкідливих звичок та девіантної поведінки;

-   сприяння розвитку учнівського самоврядування;

-   сприяння адаптації та емоційно-психологічної підтримки тимчасово внутрішньо переміщеним особам;

-   формування рис і якостей «українця-переможця» у війні російської федерації проти України: моральна стійкість, витримка, сила волі і твердість духу;

-   протидія ворожій пропаганді, віра в перемогу, підтримання власного емоційного ресурсу;

-   здатність та вміння протистояти негативним емоціям, стресу, тривозі, почуттю небезпеки;

-   співчуття,   милосердя, взаємодопомога,  волонтерство, відчуття себе громадянином.

У 2023-2024 навчальному році в школі були проведені такі заходи:

з/п

Назва заходу

Дата проведення

День знань. Проведення Свята Першого дзвоника.

01.09

Олімпійський тиждень.

07.09-11.09

Участь в урочистому мітингу з нагоди 79 річниці визволення Ромен від фашистських загарбників;  виховні години «Життя – Україні, честь – собі»

16.09

Виставка квіткових та овочевих композицій «Дари осені»

17.09

Міжнародний День миру! Конкурс малюнків «Голуб Миру»

21.09

Заходи до роковин трагедії Бабиного Яру та Дня партизанської слави. Урок –реквієм «Уроки Бабиного Яру»

22.09

Всеукраїнський день бібліотек. Акція «Моя улюблена книга»

29.09

Святковий концерт до Дня вчителя

01.10

День захисників і захисниць України. (Збір коштів для забезпечення потреб військослужбовців)

01.10

Всесвітній день тварин. Всеукраїнський урок доброти

04.10

День української писемності і мови. Радіодиктант

25.10

День визволення України від фашистських загарбників. Покладання квітів. Урок «У пам'яті назавжди»

25.10

Всесвітній день довкілля

30.10

Всесвітній день «Доброти»

13.11

Тиждень толерантності. Урок-тренінг «Школа – майданчик толерантності»

16.11

Всесвітній день запобігання насильству над дітьми. Всесвітній день дитини

20.11

День гідності та свободи України

21.11

День пам'яті жертв Голодомору. Акція «Запали свічку пам'яті».

27.11

Акція «16 днів проти насильства»

27.11-10.12

Міжнародний день волонтерів

05.12

День Збройних Сил України

06.12

День Святого Миколая.Учнівське самоврядування (вітальна програма)

06.12

Всесвітній день хустки

7.12

День благодійності. Акція «Добрі справи для майбутнього

11.12

День вшановування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14.12.

Міжнародний день чаю

15.12

Всеукраїнська акції «Замість ялинки букет» та створили

Всесвітній день «Дякую»

11.01

День вшанування захисників Донецького аеропорту

19.01

Міжнародний день обіймів

22.01

День Соборності та Свободи України

22.01

Міжнародний день пам'яті жертв Голокоста

26.01

День  пам'яті героїв Крут

29.01

День безпечного інтернету

06.02

День Святого Валентина. Шоу «Яка ти козачка, який ти козак!»

14.02

Міжнародний день дарування книг. Акція «Подаруй книгу бібліотеці».

14.02

День єднання. Ланцюг єднання.

16.02

День спонтанного прояву доброти. Урок-гра «Країна доброзичливості»

19.02

День героїв Небесної Сотні. Виготовлення янголів-оберегів. Свічка пам'яті

20.02

Повномаштабне вторгнення росії в Україну

24.02

День народження Лесі Українки. Флешмоб читців

26.02

Міжнародний жіночий день. Концертна програма

08.03

День народження Т.Г. Шевченка. Конкурс малюнків

11.03

День щастя

20.03

Великдень. Виготовлення виробів

29.03

Всесвітній день охорони праці. Квест «У світі професій»

29.04

День пам'яті та примирення, присвячені пам'яті жертв Другої Світової війни. Мітинг. Покладання квітів

08.05

День Європи. Створення тематичного відео

09.05

День матері. Відео привітання « У кожної дитини-матінка єдина»

10.05

День української вишиванки. Фотоконкурс «Найкраще фото у вишиванці»

16.05

Свято Останнього дзвоника

31.05

Уся робота колективу закладу спрямована на виховання шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури, історії. З цією метою налагоджено використання державної символіки України, проведено ряд виховних заходів, що сприяли формуванню почуття патріотизму у школярів.

Класними керівниками проводилися заходи, спрямовані на запобігання жорстокості та насилля в дитячому середовищі: індивідуальні бесіди з учнями, консультації практичного психолога, рекомендації та поради у Viber cпільнотах та на сторінці Facebook.

З метою надання системної підтримки обдарованим дітям та молоді, формування системи виявлення, навчання, виховання обдарованої молоді, створення умов для самореалізації у 2023-2024 році було сплановано систему заходів щодо роботи з обдарованими дітьми та талановитою молоддю школи. Протягом навчального року обдаровані діти брали активну участь у житті школи, залучалися до організації та проведення тематичних тижнів, різноманітних заходів.На виконання розпорядження від 02.03.2023 №79-ОД «Про Програму «Молода генерація Сумщини на 2023-2027 роки» з метою виявлення здобувачів освіти, які мають ознаки інтелектуальної та творчої обдарованості, з учнями, які брали участь в олімпіадах та конкурсах, було проведено психолого-педагогічну діагностику, створено банк даних інтелектуально та творчо обдарованих дітей.

Педагогічним колективом проводилася системна робота з організації контролю за відвідуванням учнями навчальних занять, а саме: педагог-організатор Могилка Катерина Миколаївна, щоденно вела облік відвідування учнями навчальних занять у журналі обліку відвідування занять, у який після першого уроку заносила відомості про причини відсутності учнів.

Важливим аргументом самоорганізації дитини є учнівське самоврядування, яке направляє до пошуку шляхів, оцінок, позицій життєвої активності. Виходячи з таких позицій, у школі створено демократичну модель учнівського самоврядування. Його діяльність здійснюється за чітко складеними планами. Роботу учнівського самоврядування координують заступник директора з виховної роботи Бакай Т. М., педагог-організатор Могилка К.М. та вчителі- куратори. У 2023-2024 навчальному році очолював учнівський парламент школи учень 11-А класу Іван Левицький.

Діяльність учнівського самоврядування в 2023-2024 н. р. була спрямована на виконання основних завдань сучасної освіти, що зумовлені пріоритетними напрямами реформування школи, визначеними Державною національною програмою «Освіта («Україна ХХІ століття»), Концепцією національно- патріотичного виховання учнівської молоді, Концепцією розвитку загальної середньої освіти, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів».

Пріоритетними напрямками діяльності учнівського самоврядування були використання потенціалу краєзнавчої роботи щодо патріотичного виховання учнів закладу освіти; виховання в учнів громадянських якостей; профілактика й

попередження шкідливих звичок та правопорушень серед учнів; формування соціальної компетентності (відповідальної, вольової поведінки); значення особистості у житті школи та громадському житті; підвищення ефективності профорієнтаційної роботи через інтеграцію діяльності всіх ланок: навчальної, позакласної та позашкільної роботи, співпраці з батьківським комітетом, дитячими та громадськими організаціями, підприємствами міста; формування системи життєвих цінностей, створення умов для ефективного формування моральної культури учнів; використання засобів ІКТ.

Представники учнівського самоврядування були активними учасниками всіх заходів у школі. Члени учнівського самоврядування працювали згідно зі Статутом, виконували свої обов’язки відповідно до приналежності до тієї чи іншої комісії. За ініціативи членів учнівського самоврядування протягом року багаторазово проводилися благодійні акції, ярмарки на користь воїнів ЗСУ. Завдяки благодійним акціям, ярмаркам учні та вчителі протягом 2023-2024 навчального року зібрали 226 тис. 430 грн., на які придбали для захисників України зарядну станцію, маскувальні сітки, колеса до автомобіля, допомогли з купівлею автомобіля та багато іншого. Також неодноразово відправляли воїнам ЗСУ теплі речі, засоби гігієни, листи, малюнки, солодощі.

Проведена соціальна паспортизація класів. Складені й опрацьовані списки дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, які знаходяться під опікою та позбавлені батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, із малозабезпечених сімей, із неповних сімей, дітей учасників АТО та воїнів ЗСУ. Складені списки дітей, яким надається безкоштовне харчування за кошти громади : учні 1-4-х класів, діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти з ООП, під опікою, діти з інвалідністю, діти, які мають статус потерпілих від ЧАЕС, діти внутрішньо переміщених осіб, діти воїнів ЗСУ, діти, батьки яких мають статус ветеранів війни (АТО), діти, батьки яких були учасниками бойових дій на території інших держав, діти загиблих воїнів, діти з малозабезпечених сімей (за наявності відповідних довідок). Протягом навчального року в рамках реалізації проєкту «Завжди поруч» психологічною службою школи були організовані ранкові зустрічі та інтервізійні групи з метою психологічної підтримки та просвіти педагогів. Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів. На кожному поверсі є чергові вчителі, класні керівники супроводжують та знаходяться разом з дітьми  в їдальні.

З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом навчального року організовується чергування по школі вчителями згідно графіку.

Національно-патріотичне виховання є пріоритетним напрямком у роботі педагогів. Його метою є сприяння виховання у молодого покоління почуття патріотизму, формування особистості на засадах духовності, моральності, толерантності, забезпечення створення умов для інтелектуального, культурного та фізичного розвитку, реалізації науково-технічного та творчого потенціалу молодих громадян.

Педагогічний колектив школи застосовує різноманітні підходи до виховання учня як особистості, комплексно поєднуючи всі форми виховання у систему для забезпечення досягнення кінцевої мети – конкурентоспроможного випускника та свідомого громадянина.

Освітня діяльність закладу освіти у 2023-2024 н.р. спрямована на підготовку учнів до майбутнього, виховання випускників з українським серцем і сучасними навичками, які:

- самостійно навчаються протягом усього життя;

- знають свої сильні сторони;

- гнучкі та легко адаптуються до змін;

- мислять рефлексивно, творчо та цілісно, вміють вирішувати проблеми та приймати відповідальні рішення з чистим сумлінням заради спільного блага;

- піклуються про інших;

- відповідальні громадяни, які діють, керуючись морально-етичними чеснотами;

- бачать у своїй справі сенс, гідність та покликання, поважають права інших та роблять свій внесок у загальне благо.

Отже,виховна робота у 2023-2024 навчальному році була такою, що відповідає плану та реалізації концепції національної школи в педагогічному процесі. Виховна робота педагогічного колективу школи спрямована на виховання молодої людини, яка б уміла вчитися, жити, працювати, була соціально зрілою, а головне - патріотом своєї держави.

Робота психологічної служби       

Психологічної служба закладу надавала психологічну та соціально-педагогічну підтримку всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти, забезпечувала  своєчасне й систематичне вивчення психофізичного розвитку здобувачів освіти, мотивів їх поведінки й діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, гендерних та інших індивідуальних особливостей, сприяла створенню умов для виконання освітніх і виховних завдань закладів освіти, соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров’я.

          У 2023-2024 навчальному році робота психологічної служби Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7  була націлена на реалізацію наступних завдань:

-    здійснювати психологічний супровід учасників освітнього процесу в умовах НУШ;

-         здійснювати психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами;

-         здійснювати профілактику суїцидних тенденцій серед дітей та молоді;

-         здійснювати психологічний супровід дітей, постраждалих внаслідок військових дій, а також їх батьків;

-         здійснювати профілактику та подолання конфліктності й жорстокого поводження в учнівському середовищі, профілактика булінгу.

           Основним же завданням психологічної служби було й залишається  створення сприятливих умов для розвитку дитини, встановлення зв’язків і дружніх стосунків між учнем, сім’єю та школою.

        Психологічна служба школи у своїй професійній діяльності керується Законом України “Про освіту”, Конвенцією ООН про права дитини, Правилами внутрішнього розпорядку школи, «Положенням про психологічну службу  України».

У 2023-2024 навчальному році було проведено   психологічне вивчення адаптації учнів 1-х класів:

МЕТА:    1. Визначення рівня адаптованості учнів до шкільного навчання.

                 2. Вивчення мотиваційної готовності учнів.

                 3. Виявлення дітей «групи ризику».

Дослідження проводилось у листопаді 2023 року. Кількість досліджених - 42 учні.

                                                     РЕЗУЛЬТАТИ:

  1. 10 учнів (15,8 % обстежених) показали  високий та 29 чоловік – (46 %) достатній рівень адаптації. Позитивно ставляться до школи та мають зовнішню мотивацію – 17 чоловік. Виявлено, що всі 100 % учнів адаптувалися до школи.

2. Щодо мотиваційної готовності: у психологічному діагностуванні взяли участь 63 учні. Домінуючий мотив навчання мають 53 учні. Зовнішній мотив мають 2 учні,навчальний – 36 учнів, ігровий – 5 учнів, соціальний – 2, позиційний – 3, мотивація оцінкою – 8 учнів, інші мотиви – 4 учні.

За результатами психодіагностичного дослідження були проведені індивідуальні та групові консультації для вчителів даних класів та індивідуальні консультації для батьків учнів.

Психологічне вивчення учнів 5-х класів:

Відповідно до  річного плану роботи  школи, з метою успішного навчання й повноцінного розвитку п’ятикласників був проведений психолого – педагогічний консиліум. Протягом  жовтня-листопада було проведено діагностичне обстеження на основі тесту особистісної адаптації школярів  А. Фурмана, анкети Г. Лусканової.

Мета дослідження – допомога дітям в адаптації до школи, що має на меті розвиток їхньої саморегуляції, попередження й зниження тривожності, а також допомогу вчителеві у створенні умов, що сприяють інтенсивному розвитку пізнавальних можливостей.

Досвід роботи показує, що адаптація до школи відбувається не одразу. Це досить  тривалий процес, пов’язаний зі значним напруженням усіх систем організму. Лише через 5 – 7 тижнів поступово підвищуються та стають більш стійкими показники працездатності в дитини, спадає напруга та тривожність.

У результаті діагностичного обстеження за Г. Лускановою було виявлено, що :

Рівень мотивації (адаптації)

5-А клас

5-Б клас

5-В клас

5-Г клас

Всього

учнів

у %

Високий

10

1

7

6

24

30%

Середній

4

7

7

4

22

27,5 %

Зовнішня мотивація

5

10

4

5

24

30 %

Низький

1

5

1

1

8

10 %

Дезадаптація

0

1

0

1

2

2,5 %

Отже, 30 %   учнів мають високий рівень адаптації;

27,5 % - середній рівень адаптації;

30 % учнів мають зовнішню мотивацію;

10% учнів мають низький рівень адаптації;

у 2,5 % учнів виявлено дезадаптацію.

                                 За результатами анкети Фурмана :

Рівень мотивації (адаптації)

5-А клас

5-Б клас

5-В клас

5-Г клас

Всього

учнів

у %

Високий

7

1

5

3

16

20%

Середній

4

11

7

13

35

44 %

Низький

5

7

3

1

16

20 %

Неочевидна неадаптованість

1

2

1

0

4

5  %

Очевидна неадаптованість

3

2

1

0

6

7,5 %

Діагностика тривожності та агресивності.

Рівень тривожності

5-А клас (кількість чоловік)

5-Б клас

(кількість чоловік)

5-В клас

(кількість чоловік)

5-Г клас

(кількість чоловік)

Всього

учнів

у %

Високий

1

8

4

5

18

22,5 %

Рівень агресивності

5-А клас (кількість чоловік)

5-Б клас

(кількість чоловік)

5-В клас

(кількість чоловік)

5-Г клас

(кількість чоловік)

Всього

учнів

у %

Високий

6

9

5

3

23

29 %

Відношення учнів 5-х класів до навчання в школі:

Класи

Позитивне

(кількість чоловік)

Нейтральне

(кількість чоловік)

Негативне

(кількість чоловік)

Всього

учнів

у %

5-А

11 (13,75%)

6 (%)

3(3,75%)

23чол.

29 %

5-Б

5 (6,25%)

14 (28,75 %)

5 (6,25%)

24 чол

30 %

5-В

8 (10 %)

10 (12,5 %)

1 (1,25 %)

19 чол

23,75 %

5-Г

5 (6,25 %)

10 (12,5 %)

2 (2,5 %)

17 чол

21,25 %

Всього

29

(36,25 %)

40

(50 %)

11

(13,75 %)

80 чол.

100 %

Діагностика самосприйняття (самоцінка):

Класи

Позитивне

(кількість чоловік)

Нейтральне

(кількість чоловік)

Негативне

(кількість чоловік)

Всього

учнів

у %

5-А

15

(18,75 %)

4 ( 5 %)

1 (1,25%)

20 чол.

25 %

5-Б

20 (25 %)

3 (3,75 %)

1 (1,25%)

24 чол

30 %

5-В

14 (17,5 %)

5 (6,25 %)

0 (0 %)

19 чол

(23,75 %)

5-Г

8 (10 %)

8 (10 %)

1 (1,25 %)

17 чол

(21,25 %)

Всього

57

(36,25 %)

20

(50 %)

3

(13,75 %)

80 чол.

100 %

Отже, аналіз результатів дослідження дав можливість зробити висновки про те, що учні переважно добре пройшли період адаптації до нових умов навчання.

Психологічне вивчення  професійної орієнтації учнів 9-х класів

МЕТА:

1.Вивчення навчальних інтересів учнів та побажань щодо подальшого навчання.

3.Надання індивідуальних та групових консультацій учасникам навчально-виховного процесу (педагогам, учням, батькам) щодо вибору подальшого навчання .

Обстеження проведено в березні 2024 року. В обстеженні взяли участь 100 учнів.

РЕЗУЛЬТАТИ:

1. 96 % обстежених учнів мають необхідний  та достатній рівень розумового розвитку.                        

    4 % обстежених учнів мають низький рівень розумового розвитку, отже, можуть мати певні проблеми щодо засвоєння навчальної програми в 10 класі.

2. 81 % обстежених учнів мають достатній рівень розвитку невербального інтелекту, що відповідає віковій нормі. 19% обстежених учнів мають недостатній рівень розвитку невербального інтелекту.

3.Результати психологічного обстеження учнів показали, що не всі учні реалізують свій інтелектуальний потенціал (коефіцієнт успішності рівня розумового розвитку учнів нижчий за коефіцієнт успішності рівня розвитку невербального інтелекту).

4  За результатами психодіагностичного дослідження були проведені індивідуальні та групові консультації для учнів даних класів, індивідуальні консультації для класних керівників, практичний психолог виступила на класних батьківських зборах.

Практичний психолог Мазур Віталіна Сергіївна у 2023-2024 навчальному році працювала над темою  « Формування  навичок  життєстійкості, стресостійкості в учасників навчального процесу»

          За рік було проведено:

  1. Просвітницько-профілактичні заходи з розвитку стресостійкості в учасників освітнього процесу:

Назва заходу (тематика)

Клас

Кількість

заходів

І.

Для учнів години психолога:

І.1

 «Рецепт толерантності» 

2-А

1

І.2

«Що таке стресостійкість та як її розвивати».

7-Б

1

І.3

«Типи темпераменту та їх зв'язок зі стресом» 

3-А,7-А

2

І.4

«Як дбати про своє ментальне та психічне здоров’я»

9-11

1

І.5

«Як знешкодити тривогу, роздратування і напругу»

9-А,9-Б, 8-Б

3

І.6

«Негативні емоції, як захиститися від них»

4-А

1

І.7

«Мої ресурси в боротьбі з стресом. Арт-терапевтична майстерня.»

7-11

5

1.8

«Привіт! Я-конфлікт»

5-А

1

1.9

«СТРЕС. Ефективні методи подолання стресу.»

6-Б,8-А, 8-Б

3

1.10

«Емоційні стани особистості.Форми переживання емоцій»

6-В

1

1.11

Психологічний майстерклас на тему «АРТ-терапія в дії»

8-А

1

1.12

«Стрес. Пісочна анімація в боротьбі зі стресом.»

6-А

1

1.13

 Тест-гра «Обери свого героя»

5-Б, 3-Б

2

1.14

«Моє щастя»

6-В, 2-А

2

1.15

«Обери професію своєї мрії»

5-А,9-А, 9-Б

3

І.16

«Психічне здоровя людини»

6-Б,7-А

2

І.17

«Як відмовитися від небезпечних пропозицій в умовах тиску»

7-А

1

І.18

Психологічна майстерня «Техніки релаксації  як швидко розслабитись»

7-9

4

Мотиваційний тренінг «Впевненість у собі»

6-А

1

І.19

«Дружба. Секрети товаришування»

1-5

8

І.20

«Розвиваємо емоційний інтелект. Емпатія.»

7-Б, 7-А

2

І.21

«Як надати психологічну допомогу собі та оточуючим»

8-Б

1

  1. Групові або індивідуальні консультації для батьків, педагогів (тематичні або за запитом) щодо зниження рівня тривожності у дітей (кількість, тематика окремо для батьків та педагогів)

Групові/індивідуальні консультації (тематичні

або за запитом)

Тематика

Кіль-кість консуль-тацій

І.

Консультації для батьків: індивідуальні і групові:

23

1

Як ти? Ментальне здоров’я в умовах війни.

8 порад як заспокоїти та захистити своїх дітей

Як підвищити мотивацію до навчання у дітей

Як потурбуватися про психічне здоров’я у тривожні часи

Техніки роботи з негативними емоціями та тривогами

Що малювати дітям, щоб позбутися стресу

Як говорити з дітьми  про страх.

Як попередити емоційне вигорання батьків . Поради психолога.

Лікбез для батьків «Помилки у вихованні. Як виправити?»

3 гр.

2

2 гр.

3

4 гр.

4

3 гр.

5

4 гр.

6

2 гр.

7

1 гр.

8

3 інд.

9.

1 гр.

ІІ.

Консультаціїдля педагогівіндивідуальні і групові:

5 гр.

1

Техніки релаксації

1 гр.

2

Як почути себе: як боротися з професійним вигоранням

1 гр.

3

12 способів змінити своє життя

1 інд.

4

Як ви?  Як зберегти психічне та ментальне здоров’я в умовах війни

1 інд.

5

Як впоратися із занепокоєнням і тривогою

  1. гр.
  1. Групові або індивідуальні консультації для учнів (тематичні або за запитом) щодо зниження рівня тривожності в умовах дистанційного навчання

Групові/індивідуальні консультації для учнів (тематичні

або за запитом)

Тематика

Кількість консуль-тацій

1.

Як впоратися із занепокоєнням і тривогою

6 інд.

2.

Як підвищити свою мотивацію до навчання

8 інд. /1 гр.

3.

Мої відносини з собою і світом

1 інд.

4.

Страхи і тривоги у підлітковому віці. Як їх позбутися.

8 інд.

5.

Підліткова депресія. Причини виникнення та алгоритм подолання.

3 інд./ 1 гр.

6.

Як зберегти себе після розставання.

2 інд.

7.

Як контролювати тривогу під час війни

3 гр.

8.

Формула психологічної стійкості

5 гр.

9.

Як зняти тривогу, роздратування чи напругу

9 інд.

10.

Наодинці з собою. Чому ми переживаємо негативні емоції?

2 гр.

11.

Як впоратися із невизначеністю.

1 інд.

12.

Діагностика стресостійкості.

2 гр.

13.

 Відчуття самотності. Як з ним впоратися

  1. інд.
  1. Профілактичні та розвиткові офлайн/онлайн індивідуальні та групові заняття з учнями щодо зниження рівня тривожності, розвитку самоконтролю, самоорганізації в умовах дистанційного навчання тощо:

Групові/індивідуальні або групові заняття з учнями

Тематика

Кількість занять

1.

Як підвищити свою стресостійкість

3

2.

Технології  подолання стресу

1

3.

Як зберегти своє здоров’я

1

4.

Як керувати самим собою. Індивідуальне заняття.

1

5.

Якщо я розсердилася? Індивідуальне заняття з ученицею

1

6.

Профілактичне  заняття на тему «Мої емоції. Мої почуття»  з учнями 11 класів

2 занятя

7.

Правила поведінки під час воєнних дій та канікул

5 занять

  1. Висвітлення просвітницької інформації для батьків на сайті закладу освіти, ( висвітлена інформація у Фейсбуці на особистій сторінці та на сайті закладу)зокрема щодо збереження психічного здоров’я дітей у період карантину

Просвітницька інформація для батьків на особистій сторінці у Фейсбуці

Тематика

Кількість

1.

Інформація для відповідальних батьків «Як зберегти себе, дітей і допомогти  оточуючим»

1

2.

«Як стати щасливими»

1

3.

«Дитячі страхи. Що робити?»

1

4.

«Як впоратися із відчуттям тривоги»

1

5.

«Захисти своє психічне здоров’я сам»

1

6.

«Як впоратися  з  втомою та негативними емоціями?»

1

7.

«Як психолог може допомогти в питаннях психічного здоров’я?»

1

8.

«Як зберегти психічне здоров’я під час воєнних дій

1

                       Практичним психологом  Мазур В.С. була проведена профілактична робота антибулінгової тематики. З учнями 1-11 класів проведені години спілкування на тему «БУЛІНГ та його види», «Профілактика насилля», «Як реагувати і що робити в разі скоєння булінгу».

         У листопаді-лютому 2023-2024 року  проведено з  учнями 3-11 класів анонімне опитування на тему «Що я знаю про булінг?». Під час групових та індивідуальних консультацій проведені бесіди з батьками учнів на теми: «Що таке булінг і як реагувати на випадки цькування», «Як убезпечити себе від булера» «Виховуємо без насильства».

У 5-10 класах у ІІ семестрі 2023-2024 навчального року проведено ряд годин психолога на тему «Стоп! Булінг», «Увага! Булінг. Законодавча база», « Як себе захистити від всіх видів булінгу», «Булінг. До кого звертатися по допомогу». Також, з метою протидії булінгу в школі для підлітків в кабінеті психолога було організовано перегляд відеороликів антибулінгової тематики.

        З учнями 1-х, 5-х та 10 класів під час адаптації (листопад-січень 2023-2024) проведена діагностика мікроклімату та згуртованості класних колективів, проведена соціометрія Дж. Морено, виявлені лідери («зірки») та проведена робота з аутсайдерами («ізольованими») класу.

        У адаптаційний період з колективами 1-х, 5-х та 10 класами були проведені профілактичні заняття зі згуртування класу та з метою профілактики дезадаптації та негативного відношення учнів до школи.

Проаналізувавши результати психологічних досліджень у 2023-2024 навчальному році, можна виділити актуальні проблеми, які потребують вирішення у 2024-2025 навчальному році:

1.       Здійснювати психологічний  супровід учасників навчально-виховного процесу під час воєнних дій та  в разі необхідності проводити корекційну роботу.

2.       Продовжити психологічний  супровід учнів 1-х, 10 класів, вивчати адаптацію дітей до шкільного навчання, у разі необхідності проводити корекційну роботу.

3.      Здійснювати психологічний супровід  освітнього процесу в 5 класі, проводити відстеження розвитку розумової сфери дітей  (у разі необхідності проводити корекційно-розвивальну роботу),  процесу адаптації п’ятикласників до навчання в школі ІІ ступеня, надавати допомогу вчителям щодо   будування розвивального компоненту уроків.

4.       Здійснювати психологічний супровід освітнього процесу в 9 та 11 класах, надавати допомогу  всім  його учасникам   щодо вибору профілю подальшого навчання.

5.  Здійснювати психопрофілактику суїцидальної поведінки учнів.

6. Пожвавити роботу з профілактики правопорушень учнівської молоді.

РОЗДІЛ ІІІ.ОЦІНКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб. Реалізація Концепції НУШ

Робота педагогічного колективу була спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти. Навчальний заклад на якісному рівні задовольняє запити учасників освітнього процесу, про що свідчать анкетування. Якісний показник визначається за відсотком учнів, які мають достатній та високий рівні навчання. Із 551 учня 5-11 класів277 навчаються на високий та достатній рівні, що складає 50,3 %.

Педагогічна рада – працювала протягом навчального року над питанням забезпечення внутрішньої системи якості освіти. На засіданнях педради розглядалися питання розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, вдосконалення, ефективної діяльності школи, адже світа це не лише оцінки, а й створене освітнє середовище,  оцінювання учнів на основі чітких критеріїв, педагогічна діяльність працівників, управлінські процеси.

Педагогічний колектив втілює Концепцію нової української школи з 2018 року у початковій школі. З 2022 року стартував новий етап упровадження НУШ у базовій школі. Учителі, які працювали у 5, 6 класах, та будуть працювати у 7 класах, пройшли відповідну професійну підготовку. На даний час ведеться ґрунтовна робота щодо підготовки впровадження Державного стандарту в7 класах. Питання щодо результатів роботи початкової школи за новими освітніми стандартами розглядалося на нарадах при директору, засіданнях педагогічної ради. Упроваджується формувальне оцінювання навчальних досягнень здобувачів знань.

Протягом навчального року педагогічний колектив працював над створенням єдиного інформаційно-освітнього простору, що дозволяє організувати ефективне дистанційне навчання, застосовувати в освітньому процесі нові ІКТ, здійснювати збір та обробку даних. У цей період учителями й учнями зроблено значний крок вперед щодо дистанційної взаємодії через війну.

МЕТОДИЧНА РОБОТА І КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Кількісний склад працівників закладу освіти у 2023-2024 навчальному році налічував 71 педагогічний працівник.

З них:

«спеціаліст вищої категорії», «учитель.- методист» - 3 (4%);

«спеціаліст вищої категорії», «старший учитель» - 24 (34%);

«спеціаліст вищої категорії» - 13 (18%);

«спеціаліст першої категорії»-12 (17%)«спеціаліст другої категорії» -8 (11%)


«спеціаліст»- 11 (16%)

У школі всі вчителі працюють за фахом На наступний навчальний рік вакантними залишаються посади вчителя математики та історії.

            У 2023-2024 навчальному році  методична робота була підпорядкована нормативно-правовій базі й спрямована на реалізацію основних законів  України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Державного стандарту початкової, базової і повної загальної середньої освіти.   Методична робота у 2023-2024  навчальному році була спрямована на вдосконалення роботи з педагогічними кадрами, підвищення рівня методичної роботи, підвищення фахового рівня вчителів щколи, їх готовності до інноваційної діяльності, з метою створення необхідних умов для всебічного розвитку здобувачів освіти, збереження й зміцнення їх здоров’я та соціальної адаптації, формування в них цілісної системи соціальних та загальних компетентностей на основі особистісного підходу до потреб і можливостей учнів. Завдання методичної роботи у 2023-2024 н. р. полягало в стимулюванні професійного інтересу, сприянні формуванню особистісного професійного запиту вчителя та його задоволення для вдосконалення педагогічної практики (особистісного професійного розвитку).

У цьому навчальному році значна увага приділялася роботі з обдарованими дітьми. Ефективною формою роботи для реалізації, утвердження своїх здібностей є предметні олімпіади та конкурси.

У І етапі Всеукраїнських предметних олімпіад узяли участь 203 учні 7-11-х класів, у ІІ етапі – 21учасник. З них -16 учнів вибороли призові місця:

Українська мова та література:

  1. Федотов А., 7-В клас, ІІІ місце (уч. Молодика Н.І.).
  2. Побіращенко А., 9-В клас, І місце (уч. Артюх О.І.).
  3. Путівець А., 9-В клас, ІІ місце (уч. Артюх О.І.).

Англійська мова:

  1. Левицький М., 9-Б клас, І місце (уч. Параніч Н.В.).

Історія:

  1. Савченко А., 11-Б клас, І місце (уч. Валюх Т.М.).

Біологія:

  1. Молодець А., 11-Б клас, ІІІ місце (уч. Батура В.М.).
  2. Шалаєв Роман, 10-А клас, ІІ місце (уч. Батура В.М.).

Географія:

  1. Федотов М., 10-А, ІІІ місце (уч. Дригус В.А.).
  2. Савченко А., 11-Б клас, ІІІ місце (уч. Дригус В.А.).

Екологія:

  1. Дон В. , 11-А клас, І місце (уч. Дригус Н.П.).

Фізика:

  1. Коломієць Б., 9-В клас, І місце (уч. Шаповалова О.П.).

Інформаційні технології:

  1. Школа І., 9-Б клас, ІІІ місце (уч. Тарасенко В.М.).
  2. Світличний Д., 11-Б, ІІ місце (уч. Тарасенко В.М.).
  3. Іванченко В., 11-Б, ІІІ місце (уч. Тарасенко В.М.).

Хімія:

  1. Путівець А., 9-В клас, ІІІ місце (уч. Багмет О.П.).
  2. Шалаєв Р., 10-А клас, ІІ місце (уч. Багмет О.П.).

У 2023-2024 н.р. 12 учнів навчалися в Роменській МАН. Слухачі МАН взяли участь у ІІ етапі (обласному) конкурсі та посіли призові місця: Савченко А., учень11-Б класу посів ІІ місце з мистецтвознавства, Святишенко Л., учениця 9-А класу, посіла призове місце з історії.

У конкурсі-захисті наукових робіт (секція української мови та літератури) при Національній академії педагогічних наук України ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Савченко А., учень 11-Б класу, посів ІІ місце (уч. Ковган О.Г.).

Переможцем Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка в ІІ етапі стала учениця 11-Б класу Тімуш Юлія, переможцями ІІ етапу Міжнародного конкурсу з української мови ім.         П. Яцика стали2 учні: Федотов А., учень 7-В класу, Дон В., учень 11-А класу.

231 учень 2-11 класів став учасником Міжнародного конкурсу з інформатики «Бобер», 251 учень 2-11 класів - Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру».

Протягом року всі учні 1-4 класів брали активну участь в інтернет- олімпіадах на Всеукраїнських платформах «На урок», «Всеосвіта». За правильно виконані завдання учні отримували Дипломи І,ІІ,ІІІ ступенів та сертифікати. Зокрема:

- учні 1-А класу (класовод Бурцева С.М.) слали учасниками й переможцями інтернет-олімпіад :Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» Зима-2024 р. з предметів початкової школи (диплом І ступеня – 6 учнів, диплом ІІ ступеня – 3 учні, диплом ІІІ ступеня – 2 учні), Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» Зима-2024 р. з математики (диплом І ступеня – 9 учнів, диплом ІІ ступеня – 4 учні, диплом ІІІ ступеня – 1 учень),Всеукраїнський інтернет-конкурс «У пошуках скарбів»  ( «На Урок») (диплом І ступеня – 2 учні, диплом ІІ ступеня-1 учень), Всеукраїнський інтернет-конкурс «Зимові свята в традиціях нашого народу»  («На Урок») (диплом І ступеня – 11 учнів, диплом ІІ ступеня- 3 учні, диплом ІІІ ступеня – 1 учень), Всеукраїнський інтернет-конкурс «Життя домашніх тварин»  ( «На Урок») (диплом І ступеня – 9 учнів, диплом ІІ ступеня – 5 учнів, диплом ІІІ ступеня – 2 учні), Олімпіада «Вдалий старт-2023» («Всеосвіта») з української мови (диплом ІІ ступеня – 3 учні, диплом ІІІ ступеня – 6 учнів), Олімпіада «Вдалий старт-2023» («Всеосвіта») з математики (диплом І ступеня – 4 учні, диплом ІІ ступеня – 4 учні), Олімпіада « Всесвіт знань-2024» («Всеосвіта») з української мови (диплом І ступеня – 4 учні, диплом ІІ ступеня – 3 учні, диплом ІІІ ступеня – 3 учні), ХІ щорічний Шевченківський марафон « Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь віки» (2 місце – 2 учні, 3 місце - 1 учень);

- учні 1-В класу (класовод Гапон О.А.) взяли участь у XXI Всеукраїнській інтернет- олімпіаді "На Урок" ( Зима 2024) (диплом І ступеня - 8учнів, диплом ІІІ ступеня - 3 учні), в олімпіаді з предметів  початкової школи (Весна 2024);

- учні 2-А класу (класовод Прасол В.І.) стали учасниками й переможцями інтернет-олімпіад і конкурсів: ІІ Всеукраїнський конкурс дитячо – юнацької творчості «Чарівна осінь». Освітній портал «Алаба» ( І місце, Єсін Нікіта). Всеукраїнський конкурс «Зимові свята в традиціях нашого народу». Проєкт  «На Урок» (диплом І ступеня –10 учнів, диплом ІІ ступеня- 1 учень). Міжнародний математичний конкурс « Кенгуру» (І місце – 3 учні, ІІ місце – 6 учнів). Всеукраїнський конкурс « Життя домашніх тварин». Проєкт  « На Урок» (диплом І ступеня – 9 учнів). ХХ Всеукраїнська  інтернет- олімпіада «На Урок» з математики (диплом І ступеня – 6 учнів, диплом ІІ ступеня – 4 учні, диплом ІІІ ступеня – 2 учні). ХХ Всеукраїнська  інтернет- олімпіада «На Урок» з Я досліджую світ (диплом І ступеня – 6 учнів, диплом ІІ ступеня – 4 учні, диплом ІІІ ступеня – 3 учні). ХХ Всеукраїнська  інтернет- олімпіада « На Урок» з української мови та літератури (диплом І ступеня – 6 учнів, диплом ІІ ступеня – 8 учнів). ХХ Всеукраїнська  інтернет- олімпіада « На Урок» з предметів початкової школи (диплом І ступеня – 8 учнів, диплом ІІ ступеня – 6 учнів, диплом ІІІ ступеня – 1 учень);

- учні 2-Б класу (класовод Нехань С.М.) стали учасниками й переможцями інтернет-олімпіад і конкурсів: Міжнародний математичний конкурс « Кенгуру» (І місце – 1 учень, ІІ місце – 4 учні). Міжнародний конкурс з інформатики та комп'ютерного мислення «Бобер» (дипломи за участь);

- учні 2-В класу (класовод Ставнича В.І.) стали учасниками й переможцями інтернет-олімпіад та конкурсів: ХХ Всеукраїнська  інтернет- олімпіада « На Урок» з математики (диплом І ступеня – 13 учнів, диплом диплом учасника – 4 учні). Міжнародний математичний конкурс « Кенгуру» (диплом за участь отримали 21 учень);

- учні 3-А класу (класовод Калініченко Л.В.) стали учасниками й переможцями інтернет-олімпіад та конкурсів: Всеукраїнський конкурс «Зимові свята в традиціях нашого народу». Проєкт  «На Урок» (диплом за участь  –14 учнів). Всеукраїнська інтернет-олімпіада  «На Урок» «Весна» (диплом за участь - 12 учнів). Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» (диплом за участь отримали 15 учнів). Міжнародний конкурс з інформатики та комп'ютерного мислення «Бобер» (дипломи за участь – 6 учнів);

- учні 3-Б класу (класовод Шовкун А.Г.) стали учасниками й переможцями інтернет-олімпіад та конкурсів: Всеукраїнський конкурс «Я робототехнік». Проєкт  « На Урок» (диплом І ступеня –5 учнів, сертифікат за участь – 1 учень). Всеукраїнський конкурс «Зимові свята в традиціях нашого народу». Проєкт  «На Урок» (диплом І ступеня –5 учнів, диплом ІІ ступеня- 3 учні, диплом ІІІ ступеня – 1 учень). ХХ Всеукраїнська  інтернет- олімпіада «На Урок» з предметів початкової школи (диплом І ступеня – 5 учнів, диплом ІІ ступеня – 1 учень). Міжнародний математичний конкурс « Кенгуру» (І місце – 5 учнів, ІІ місце – 6 учнів);

- учні 3-В класу (класовод Солонинка М.М.) стали учасниками й переможцями інтернет-олімпіад та конкурсів: Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» (І місце – 7 учнів, ІІ місце – 4 учні). ХІ Шевченківський марафон «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь роки» (дипломи за участь – 6 учнів);

- учні 4-А класу (класовод Анохіна Т.В.) стали учасниками й переможцями інтернет-олімпіад та конкурсів: ХХ Всеукраїнська  інтернет- олімпіада «На Урок» з предметів початкової школи (дипломи за участь).  Учасники онлайн-олімпіади з української мови освітнього проєкту «Всеосвіта». Учасники інтенсиву Тижня безпеки дорожнього руху «Наш друг – дорожній рух». Учасники Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру». Учасники Всеукраїнського конкурсу «Життя домашніх тварин». Проєкту  « На Урок». Учасники Всеукраїнського конкурсу «Зимові свята в традиціях нашого народу». Проєкту  «На Урок». Учасники Всеукраїнського інтернет-конкурсу освітнього проєкту «На Урок» «Яскрава Антарктида: погляд зі станції Академік Вернадський». Учасники ХХ Всеукраїнської  інтернет- олімпіади «На Урок» з предметів початкової школи;

- учні 4-Б класу (класовод Дон С.І.) стали учасниками й переможцями інтернет-олімпіад та конкурсів: Міжнародний математичний конкурс « Кенгуру» (ІІ місце – 5 учнів, дипломи за участь – 12 учнів). ХХ Всеукраїнська  інтернет- олімпіада « На Урок» з української мови та літератури (диплом І ступеня – 1 учень, диплом ІІ ступеня – 4 учні, диплом ІІІ ступеня – 5 учнів). ХХ Всеукраїнська  інтернет- олімпіада « На Урок» з Я досліджую світ (диплом І ступеня – 1 учень, диплом ІІ ступеня – 1 учень, диплом ІІІ ступеня – 6 учнів). ХХ Всеукраїнська  інтернет- олімпіада « На Урок» з математики (диплом І ступеня – 9 учнів, диплом ІІ ступеня – 3 учні, диплом ІІІ ступеня – 3 учні).  ХХ Всеукраїнської  інтернет- олімпіади «На Урок» з предметів початкової школи (диплом І ступеня – 3 учні, диплом ІІ ступеня – 1 учень, диплом ІІІ ступеня – 2 учні);

- учні 4- В класу (класовод Мельник О.В.) стали учасниками й переможцями інтернет-олімпіад та конкурсів:  ХХ Всеукраїнської  інтернет- олімпіади «На Урок» з предметів початкової школи (10 учасників). Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» (9 учасників). Онлайн-проєкт «Розумний вулик» Всеосвіта «Наш друг-дорожній рух» (16 учасників);

- учні 4-Г класу (класовод Цегельник О.П.) стали учасниками й переможцями інтернет-олімпіад та конкурсів: Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» (ІІ місце – 5 учнів). ХХІ Всеукраїнська  інтернет- олімпіада « На Урок» з математики (диплом І ступеня – 5 учнів, диплом ІІ ступеня – 3 учні, диплом ІІІ ступеня – 2 учні). ХХ Всеукраїнська  інтернет- олімпіада « На Урок» з української мови та літератури (диплом І ступеня – 1 учень, диплом ІІ ступеня – 3 учні, диплом ІІІ ступеня – 2 учні). ХХ Всеукраїнська  інтернет- олімпіада     «На Урок» з математики (диплом І ступеня – 1 учень, диплом ІІ ступеня – 7 учнів, диплом ІІІ ступеня – 1 учень).  ХХІ Всеукраїнська  інтернет- олімпіада «На Урок» з української мови та літератури (диплом І ступеня – 1 учень, диплом ІІ ступеня – 1 учень, диплом ІІІ ступеня – 5 учнів). ХІ Шевченківський марафон «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь роки» (дипломи за І місце – 2 учні, ІІ місце – 2 учні, 3 місце – 1 учень);

- учні 1-В та 2-В  класів долучилися до Міжнародного освітнього проєкту з математики  «Матіфік».

Учителі та учні 1-4 класів активні учасники інженерного тижня та Всеукраїнського STEM тижня.

Враховуючи умови воєнного стану, запровадженого в Україні, знизилась активність участі школярів 5-11 класів у предметних олімпіадах і конкурсах.   Але здобувачі освіти  мали можливість брати участь у різноманітних конкурсах, заходах освітнього і виховного спрямування, які проводилися в онлайн-форматі.

    Учні 5-11класів брали участь:

- у Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості до Різдвяних та новорічних свят «Різдвяна мрія» (освітній портал «Алаба»): Піскун Єлізавєта  (11 клас, диплом І ступеня), Слєпцова Поліна, Сердюк Богдана (7 клас, диплом І ступеня), Самусь Евеліна, Тітенко Аліна (7 клас, диплом І ступеня);

-у Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості «Зимова Україна» (освітній портал «Алаба»): Тітенко Аліна (7 клас, диплом І ступеня);
-у Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості «Чарівна осінь» (освітній портал «Алаба»):Губська Кіра (6 клас, диплом І ступеня), Ващенко Анна (8 клас, диплом І ступеня);

-у Всеукраїнському двотуровому конкурсі  декоративно-ужиткового мистецтва «Золоті руки»: Тендіт Данііл  (7 клас, диплом І ступеня);

-у Міжнародному конкурсі мистецтва «Art Еліта»: Тітенко Аліна (7 клас, І премія), Могилка Вікторія (7 клас, ІІ премія);

-в обласному етапі Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», пленер «Перлини Сумщини» : Харченко Євгенія (8-Б клас, диплом лауреата):

-у Міжнародному фестивалі творчості «Мій пухнастий друг»: Кривуша Ольга (7 клас, диплом І ступеня), Тітенко Аліна (7 клас, диплом ІІІ ступеня);

-у Всеукраїнському двотуровому конкурсі образотворчого мистецтва «Патріотична палітра»: Нехаєнко Олександра (5 клас, І місце);
-у Всеукраїнському проєкті «Енергоефективні школи: нова генерація» курс «Основи енергопостачання та енергозбереження» (учні 8-Б класу);
-у Всеукраїнському конкурсі до Дня Соборності України від проєкту «На Урок» (учні 5-11 класів);

-у всеукраїнському інтернет-конкурсі «Яскрава Антарктида: погляд зі станції «Академік Вернадський» (учні 5-Г, 6-Г, 7-Г класів):

-у Міжнародному дистанційному конкурсі з біології та природознавства  «Олімпіс-2023. Осіння сесія» (5-А клас);

-у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з географії «На Урок», 2024 (учні 6-Г, 7-Г, 8-В, 9-Г класів);

-у міському конкурсі для дітей та молоді ім. Й. Дудки (5-В клас, Нехаєнко Олександра, ІІІ місце);

-у Всеукраїнському багатожанровому патріотичному конкурсі «Все буде Україна» (5-В клас, Нехаєнко Олександра, І місце);

-у ІV відкритому  марафоні з української мови;

-у Міжнародному конкурсі з української мови та літератури «Олімпіс-2023» (5-В клас, Харченко Євгенія, І місце);

-у  ІV Міжнародному конкурсі «Змагаймося за нове життя» (учні 7-А класу);

-в інтернаціональному конкурсі дитячої творчості, Берлін, 26.03.2024(5-В клас, Нехаєнко Олександра, І місце);

-у Міжнародному конкурсі «Олімпіс» (англійська мова, учні 5-6 класів);

-в онлайн олімпіаді «На Урок» (англійська мова, учні 5-9 класів);

-у Міжнародному дистанційному конкурсі «Олімпіс 2023-Осіння сесія» (зарубіжна література) (Ковтунов Антон, Федотов Артем, диплом І ступеня; Сушко Наталія, диплом ІІ ступеня; Могилка Вікторія, Лаврик Ігор, Тендіт Данііл, диплом ІІІ ступеня);

-в учнівському творчому конкурсі «Чарівний світ книжок» від журналу «Зарубіжна література в школах України» в номінації «Фотопортрет в образі літературного героя» (Бережна Анастасія, Ковтунов Антон, диплом ІІ ступеня; Салій Артем, Яценко Марина, Шкіль Валерія, Тимошенко Марія, Часник Артем – сертифікати);

-у дистанційному конкурсі читців ім. Т.Шевченка (5-В клас, Нехаєнко Олександра, І місце);

V Міжнародному конкурсі учнівської та студентської творчості «Змагаймося за нове життя» (Бережна Анастасія, Федотов Артем, номінація «декламування», сертифікати);

-у Всеукраїнському літературному конкурсі знавців зарубіжної літератури «Літературний всесвіт», 5-11 класи, організований кафедрою слов’янської філології, зарубіжної літератури та методики Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького (Федотов М, 10-А клас, диплом ІІ ступеня; Дон Владислав, Хмелик Анна, 11 клас, сертифікати);

-у ІІ Міжрегіональній історико-краєзнавчій конференції «Історична пам’ять в умовах сучасної війни» (Гаврилко Олександра, 10-А клас, сертифікат, тези доповіді «Історію творять герої, які ходять поміж нас» увійшли до збірника матеріалів конференції);

-у ХХ Всеукраїнській інтернет олімпіаді «На Урок» (зарубіжна література, учні 5-11 класів);

-у  районному етапі Goolgames учні 3-5 класів зайняли І місце, брали участь в обласному етапі;

-учні 5-9 класів брали участь у ІІ етапі змагань «Пліч-о-пліч»;

-учні 5-7 класів (дівчата 2012 р.н. зайняли ІІІ місце в ІІ етапі змагань з баскетболу «Пліч-о-пліч»;

-у Всеукраїнській військово-патріотичній грі «Джура» команда «Гайдамаки» зайняла ІІ місце (учні 8-х класів).

         Учні школи продовжують брати участь у проєкті «GenerationGlobal» (керівник проєкту Яковенко Л.І., учитель англійської мови).

         У 2024 році учні 5-9 класів стали учасниками Міжнародного проєкту SELO (керівник проєкту Худогова Т.С., учитель англійської мови).

Упродовж навчального року було проведено предметні   тижні, під час яких  учителі  проводили відкриті уроки, виховні заходи, конкурси,  вікторини тощо. Основною метою цих тижнів було забезпечити належні умови для виявлення та розвитку творчої активності учнів, сприяти формуванню їх наукового світогляду, поглибити знання та підвищити інтерес до предметів, передбачених навчальним планом школи. Підсумки проведення предметних  по школі  оформлено у звіти.

Підводячи підсумки, слід зазначити, що робота школи з обдарованими дітьми виконувалася згідно плану на належному рівні. У навчальному процесі кожний педагогічний працівник і школа загалом створювали освітнє середовище, до якого належить система педагогічної взаємодії «учитель - учень», за допомогою якої відбувається процес навчання. Результатом впливу освітнього середовища на дитину є навченість, вихованість, розвиток учнів.

Дієвим органом у структурі методичної роботи школи є педагогічні ради, на які виносилися питання звітного характеру, проблемного, організаційного, підсумкового. Їх проведення мало на меті стимулювання розвитку творчого потенціалу педколективу, росту професійної майстерності вчителів, вихователів ГПД, керівників гуртків, сприяння формуванню атмосфери творчого пошуку, забезпечення підвищення якості освітнього процесу. На них розглядалися кардинальні питання освітнього процесу, досвід і проблеми педагогічної практики, результативність запровадження педагогічних інновацій у освітньому процесі, питання соціалізації учнів і провідної ролі школи на кожному етапі життя дитини, упровадження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти впродовж 2023– 2024 н.р. На кожному засіданні педради висвітлювалися  питання щодо виконання рішень  попередніх педрад.      

Протягом  2023-2024  н. р. було організовано роботу шкільних методичних об’єднань вчителів-предметників, затверджено плани їх роботи, педагогічні працівники закладу працювалинадзагальношкільноюнауково-методичноюпроблемою«Формування навчально-пізнавальних та виховних компетентностей здобувачів освіти через створення єдиного інформаційно-освітнього простору» в наступних методичних об’єднаннях:

  • учителів англійської мови (керівник Параніч Н.В.);
  • учителів математичного циклу(керівник Яцура С.В.);
  • учителів природничих і суспільних дисциплін  (керівник Батура В.М.);
  • учителів української мови, літератури та зарубіжної літератури (керівник Мусійовська В.М.);
  • учителів художньо-естетичного циклу (керівник Деркач В.І.);
  • учителів початкових класів та вихователів ГПД  (керівник Нехань С.М.);
  • класних керівників (керівник Бакай Т.М.).

Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення дистанційного уроку. Діяльність шкільних методоб'єднань була спланована на основі річного плану роботи, Стратегії розвитку закладу освіти та освітньої програми. Проведено  заплановані засідання методичних об’єднань з усіх напрямів, робота яких будувалася за окремими планами. На засіданнях  методичних об’єднань обговорювалися як організаційні питання (рекомендації МОНУ, інструктивно-методичні листи щодо викладання  навчальних предметів у 2023-2024 н. р., вивчення нових програм, змін  до діючих навчальних програм, створення програм на основі модельних у 5 - 6-х класах, особливості оцінювання учнів 1-2, 3-4, 5-х, 6-х класів, проведення підсумкового повторення), так і науково-методичні питання.

Сучасний учитель повинен бути творчою особистістю, іти в ногу з часом, прагнути до змін, бути агентом змін та мати до цього стрімке бажання. З метою удосконалення професійної майстерності забезпечує активна участь педагогічних працівників у  міських, обласних та Всеукраїнських методичних заходах, конкурсах педагогічної майстерності. Учитель географії Іщенко А.О. взяла участь у Всеукраїнському конкурсі педмайстерності  «Учитель року».Методична робота сприяла взаємному збагаченню членів педагогічного колективу педагогічними знахідками, спонукала кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня. Використання інноваційних технологій у процесі вивчення різних предметів у школі дало змогу покращити зміст навчання, вдосконалити методи й форми навчання, активізувати та індивідуалізувати його. Так учитель української мови і літератури Чала О.М. стала учасницею Всеукраїнського державно-громадського проєкту освітньої платформи «Повір», отримала сертифікат про підготовку експертів до оцінювання професійних компетентностей учителів української мови і літератури.

Педагоги закладу освіти є активними членами спільноти освітян Роменщини.

У 2023-2024 н.р. учителі школи проводили майстер-класи для громади міста на засіданнях професійних спільнот:

з/п

Прізвище,ім'я,по батькові

Посада

Темамайстер-класу(здосвіду роботи)

1.

Цегельник Ольга Петрівна

Учитель

початкових класів

Навчання через гру

2.

Білошніченко Людмила Миколаївна

Учитель

початкових     класів

Розвиток логічного мислення учнів початкових класів

3.

Пигар Зінаїда Андріївна

Учитель біології

Секрети успішного навчання

(з досвіду роботи)

Працюючи на платформах «Всеосвіта», «На урок», «Prometheus» , «EdEra» тощо, учителі школи проходили курси, брали участь у семінарах та конференціях, розміщували власні методичні матеріали, створювали тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів. Постійно діляться досвідом інноваційної діяльності та експериментальної роботи такі педагогічні працівники: Прасол В.І., Нехань, С.М., Білошніченко Л.М, Шовкун А.Г., Анохіна Т.В., Мельник О.В., Яковенко Л.І, Худогова Т.С., Черкаська М.В.

Учителі фізичної культури взяли участь у Всеукраїнському заході «Спорт заради розвитку» (Бойко В.В., Рокитянська Ю.Є.).

Традиційним у школі залишилося проведення відкритих уроків та майстер-класів учителями, які атестувалися: Прасол В.І., Нехань С.М., Анохіна Т.В., Худогова Т.С., Молодика Н.І., Валюх Т.М. провели відкриті уроки під час проведення семінарукерівників ЗЗСО та ЗПО з теми «Педагогічна комунікативна взаємодія в системі «учитель-учні» та її цінність в умовах спільної діяльності», Бурцева С.М., Увєнкова С.І., Гапон О.А., Орєхова С.І., Мусійовська В.М., Яременко Т.В., Рибкіна В.В.провели майстер-класи для учасників семінару, який було проведено відповідно до плану відділу освіти Роменської міської ради.

Питання методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення професійної майстерності були предметом обговорення на засіданнях педагогічних рад, адміністративних нарадах, методичних об’єднаннях.

Одним із напрямків методичної роботи школи була організація роботи з молодими  спеціалістами,  завдання якої – надання необхідної допомоги молодим та малодосвідченим спеціалістам в оволодінні методикою викладання свого предмета, розвиток вмінь використовувати у своїй роботі досягнення сучасної психолого-педагогічної науки, творчої активності молодих спеціалістів.

З метою чіткої організаційної роботи з молодими колегами, орієнтованої на підвищення їхньої психолого-педагогічної, науково-теоретичної й методичної роботи в період набуття педагогічного досвіду працювала Школа молодого вчителя та педагогічна інтернатура. Наставниками учителів-інтернів призначено Ковган О.Г.  (наказ №24-ОД  від 15.01.2024), Волинську В.В. (наказ №147-Д від 31.08.2023).У роботі з молодими спеціалістами протягом поточного навчального року використовувалися колективно-групові та індивідуальні форми методичної роботи.
Одним з пріоритетів методичної роботи є якісне підвищення фахової майстерності педагогічних працівників, їх безперервне самовдосконалення, розвиток професійної компетентності та педагогічної культури, відповідно до сучасних вимог, реалізація Річного плану підвищення кваліфікації вчителів на 2023- 2024н.р.Курсова перепідготовка педагогів проходила очно та дистанційно на базі СОІППО згідно з перспективним планом за певними напрямами .Поза планом здійснювали підвищення кваліфікації у інших суб’єктів підвищення кваліфікації на основі самостійного фінансування або безоплатно, зокрема на онлайн платформах «EdEra», «Prometheus»,  у Центрі професійного розвитку педагогічних працівників. Результати такого підвищення кваліфікації педагогічних працівників були затверджені педагогічною радою протягом 2023-2024 навчального року. Курси дали педагогам чітке бачення необхідності змін; познайомили педагогів з технологією нових методик компетентнісного та інтегрованого навчання, управління класом, нейропсихології, інклюзії, яка дозволяє вчителю зрозуміти особливості функціонування мозку дитини, виявити причини труднощів у навчанні та виправити їх. Педагоги у постійному саморозвитку. Затверджено плани підвищення кваліфікації на 2024-2025н.р.

Відповідно до вимог Типового Положення про атестацію педагогічних працівників, у 2023-2024 н.р. році було атестовано 18педагогічних працівників, на присвоєння: «спеціаліст вищої категорії» - 4 педагоги (Анохіна Т.В., Прасол В.І., Цегельник О.П., Худогова Т.С.), «спеціаліст І категорії» - 3 педагоги (Бойко В.В., Деркач В.І., Яремеко Т.В.), «спеціаліст ІІ категорії» – 3 педагоги (Білошніченко Л.М., Орел А.Б., Бакай Т.М.), на підтвердження «спеціаліст вищої категорії» – 8 педагогів (Нехань С.М., Увєнкова С.І., Батура В.М., Жирних О.І., Мусійовська В.М., Пигар З.Г., Ковган О.Г., Шаповалова О.П.). Присвоєно педагогічне звання «старший учитель» 2 педагогам ( Батурі В.М., Худоговій Т.С.),  підтверджено раніше присвоєне педагогічне звання «старший учитель» 5 педагогам (Жирних О.І., Мусійовській В.М., Нехань С.М., Пигар З.А., Шаповаловій О.П.).  Підтверджено педагогічне звання «учитель-методист» 2 педагогам (Увєнковій С.І., Ковган О.Г.).Підтверджено відповідність займаній посаді, заступник директора школи, -1 (Жирних О.І.).

Атестація педагогічних працівників закладу здійснювалася згідно з перспективним планом. У ході атестації було проведено вивчення досвіду роботи вчителів шляхом відвідування уроків; учителі провели цикл відкритих уроків, на яких були присутні члени атестаційної комісії школи, учителі ШМО, члени атестаційної комісії ІІ рівня. Протягом атестаційного періоду здійснювалася комплексна оцінка рівня кваліфікації й професійної майстерності педагогічних працівників та результатів їхньої діяльності. Питання атестації відображені в роботі педагогічної ради, методичної ради. Забезпечувалася гласність проведення атестації, створено шкільну електронну пошту «Атестація», де зібрані матеріали вчителів, які проходили атестацію.

Аналіз підсумків методичної роботи за 2023-2024 навчальний рік дає підстави зробити висновки, що адміністрація школи не достатньо мотивувала учителів щодо участі в сертифікації відповідно до професійного стандарту та участі у фахових конкурсах,  у проходженні курсів експертів Державної служби якості освіти з питань проведення інституційного аудиту.

У цілому ж педагогічний колектив школи в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року, про що свідчать анкетування здобувачів освіти педагогів та батьків.

РОЗДІЛ ІV. УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ДОВІРА ДО ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Управлінська діяльність спрямована на забезпечення якості освіти на рівні Державних стандартів. У школі постійно відбуваються моніторингові досліджування поставлених цілей Стратегією розвитку Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 на 2022-2027 рр. Формуються відносини довіри, прозорості, відкритості завдяки роботі сайту закладу освіти, груп у соціальних мережах. Здійснюється ефективна кадрова політика, до викладацької діяльності залучені лише фахівці, які постійно підвищують свій професійний рівень. Використовуються онлайн-платформи для професійного самовдосконалення.

Педагоги залучаються до міських, обласних семінарів, конференцій, виставок з метою передачі власного педагогічного досвіду.

Адміністрація школи планує та здійснює заходи щодо утримання в належному стані будівель, приміщень, обладнання в співпраці із засновником.

Значна увага приділяється матеріально-технічному забезпеченню закладу. За період 2023-2024 навчального року в рамках проєкту «Ноутбук кожному вчителю» отримали 5 ноутбуків, які були передані педагогічним працівникам для організації робочого місця педагогів. Модернізована мережа Інтернет, установлено старлінк. Придбано 2 вішалки-тумби в класні кімнати 7-Б, 6-Б класів. Облаштовано 2 укриття на території закладу (проведені ремонтні роботи електромережі, стін укриттів, виготовлені лави для сидіння, облаштовані медичні куточки, ігрові куточки). У найпростішому укритті зроблено стаціонарний туалет (на 2 кабінки). Проведено роботи щодо забезпечення додаткової примусової вентиляції.

Засновником виготовлено проєктно-кошторисну документацію на вентиляційну систему для ПРУ, придбано генератор, індивідуальні засоби захисту (маски, гумові рукавиці), дезінфікуючі засоби, рідке мило, фарбу тощо.

Для забезпечення гарячим харчуванням школярів та швидкого приготування їжі приватний підприємець відремонтував 2 котли. Закуплено  в достатній кількості посуд (чашки, тарілки, ложки та інший столовий інвентар).

Школа працює в режимі стабільності, ліміти на використання енерго- та газоносіїв не перевищено.

Проте на сьогодні залишається багато нагальних проблем, які необхідно вирішити. Це огорожа території закладу, ремонт асфальтованого покриття спортивного майданчика, капітальний ремонт футбольного поля зі штучним покриттям.

Адміністрація школи постійно вивчає потреби учнів та працівників, доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію.

Ще однією з важливих складових управлінського процесу є виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У школі створений та активно функціонує офіційний сайт, де є відкритий доступ до вищезгаданої публічноїінформації.    Сайт  закладу          постійно     оновлюється, висвітлюються події, які відбуваються в житті школи.

Для     здійснення  самооцінювання   якості освітньої діяльності в школі розроблена внутрішня система забезпечення якості освіти (протокол засідання педагогічної ради №1 від 31.08.2021 року), що включає критерії, правила й процедури оцінювання педагогічної діяльності учителів та здобувачів освіти, управлінської       діяльності          керівних     працівників закладу освіти, систему та механізм забезпечення академічної доброчесності, інклюзивного навчання тощо.

Через визначення шляхів покращення стану справ у всіх сферах діяльності навчального закладу будується внутрішкільний контроль, який є постійним, системним, спрямованим на вирішення наявних проблем та щоденних завдань роботи школи. Згідно перспективного та поточного планування передбачається вивчення раз у п'ять років стану викладання кожного навчального предмета, системи роботи кожного педагога через проведення їх атестації, контролюється хід виконання прийнятих рішень, пропозицій.

Так в  2023-2024  н.р.  було  вивчено  стан  викладання  предметів  та  рівень  навчальних  досягнень учнів 1-4 класів, зокрема: стан викладання української мови в 4 класах (березень), аналіз сформованості навички читання вголос учнів 2-4 класів (грудень), методи оцінювання навчальних досягнень учнів 1-2 класів з математики (квітень), стан викладання англійської мови в 1-2 класах (грудень), формування навичок самостійної діяльності учнів 3-4 класів на уроках інформатики (лютий), формування в учнів 1-4 класів компетентності щодо ведення здорового способу життя на уроках фізичної культури (січень), екологічне виховання на уроках ЯДС у 1- 4 класах (жовтень).

Вивчено  стан  викладання  предметів  та  рівень  навчальних  досягнень учнів 5-11 класів, зокрема:стан викладання англійської мови в 5-11 класах (жовтень), стан викладання біології у 7-11 класах (грудень), стан викладання основ здоров’я у 7-9 класах (лютий), стан викладання безпеки, здоров’я і добробуту у 5-6 класах  (квітень), стан викладання географії у 6-11 класах (І семестр), стан викладання хімії у 7-11 класах (ІІ семестр.)

У І та ІІ семестрі були проведені директорські  контрольні роботи з математики та української мови (2-4 класи, 5-11 класи – грудень, травень).

Стратегічна ціль:ПАРТНЕРСТВО В ОСВІТІ. РОЗБУДОВА ГРОМАДСЬКО-АКТИВНОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

З метою впровадження в життя Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 державно-громадської моделі управління закладу залучаються такі органи: загальношкільні збори; рада профілактики правопорушень; батьківський актив; адміністрація школи; педагогічна рада; профспілковий комітет; органи учнівського самоврядування.

Управління базується на принципах демократичності, прозорості управлінських рішень, колегіальності, делегуванні повноважень, громадського обговорення важливих питань життя школи, звітності директора перед громадою школи та засновником.

Адміністрація школи в партнерстві з органами місцевого самоврядування спрямовує свою діяльність на пошук ресурсів для розвитку закладу, на вирішення проблем в межах їх повноважень.

 З метою створення єдиного інформаційного науково-освітнього середовища, професійної орієнтації учнів укладено угоду про співробітництво в освітній галузі між ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України та Роменською ЗОШ І-ІІІ ступенів №7.

ГОЛОВНІ ЗАВДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ  НА

2024- 2025 Н.Р.

Створити якісно нові умови для виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», для реалізації Концепції національно-патріотичного виховання учнів, відродження національної духовності й залучення до її формування учнів, учителів, батьків, громадськості, для продуктивної роботи Нової української школи в новому навчальному році, ставимо перед собою наступні завдання:

  1. Підготовка до організованого початку нового навчального року в очному режимі.
  2. Розроблення та оприлюднення критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів при використанні інших, крім класно-урочної, форм організації освітнього процесу та форм роботи з учнями: дистанційного, змішаного навчання.
  3. Упровадження самооцінювання й взаємооцінювання учнів, отримання постійного зворотного зв’язку від учнів у процесі оцінювання.
  4. Упровадження формувального оцінювання в 5 -11 класах.
  5. Урізноманітнювати використання форм роботи вчителями для впровадження формувального оцінювання в освітньому процесі.
  6. Педагогічним працівникам забезпечити реалізацію внутрішньої системи забезпечення якості освіти шляхом виконання навчальних програм відповідно до Державних стандартів.
  7. Учителям під час проведення навчальних занять здійснювати наскрізний процес виховання, поєднувати виховний процес із формуванням ключових компетентностей та наскрізних умінь учнів.
  8. Неухильно дотримуватися принципів академічної доброчесності та власним прикладом демонструвати важливість дотримання норм академічної доброчесності в педагогічній діяльності (посилання на джерела, які використовуються в роботі, справедливе оцінювання навчальних досягнень учнів, підбір завдань, які відповідають віковим можливостям учнів).
  9. Інформувати учнів та батьків про необхідність дотримання академічної доброчесності: під час проведення навчальних занять, у позаурочних заходах, за допомогою наочної інформації (наголошувати на дотриманні таких якостей, як старанність, самостійність у навчанні, відповідальність за свої рішення, чесність здобуття оцінок тощо).
  10. Спрямовувати зміст завдань під час проведення навчальних занять на творчу та аналітичну роботу учнів, ставити проблемні питання, на які немає готової відповіді в підручнику чи інших джерелах.
  11. Виконання дослідницьких і творчих завдань, проєктів.
  12. Підвищити якість природничо-математичної освіти, упроваджувати STEM-навчання.
  13. Продовжувати працювати над заходами, спрямованими на розвиток творчого потенціалу, впроваджувати досягнення ППД та освітніх технологій в практику роботи.
  14. Систематично працювати над підвищенням рівня самоосвіти, внести корективи у власну науково-методичну проблему відповідно завдань навчального закладу. Забезпечувати зростання фахової підготовки вчителів шляхом виконання річного плану підвищення кваліфікації, організації та вивчення перспективного педагогічного досвіду. Сприяти участі вчителів, учнів у науковій, дослідницькій, пошуковій роботі на базі навчального закладу.
  15. Підвищувати мотивацію учителів до участі у конкурсах фахової майстерності, сертифікації, проходження курсів експертів ДСЯО.
  16. Педпрацівникам створювати та розміщувати на освітніх сайтах власні розробки, публікації, постійно оновлювати власне електронне портфоліо.
  17. Забезпечити реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти на 2022-2027роки.
  18. Працювати над ефективною взаємодією органів громадського самоврядування та керівництва закладу освіти.
  19. З метою забезпечення інформаційної відкритості закладу освіти постійно оновлювати сайт школи. Забезпечувати своєчасність розміщення інформації.
  20. Для більш ефективної комунікації з батьками учнів в усіх класах запровадити електронні журнали, що дасть можливість батькам відслідковувати результативність навчання дітей.

ЗВІТ ПРО РОБОТУ

Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7

Роменської міської ради Сумської області

за 2022/2023 навчальний рік

Робота Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 Роменської міської ради Сумської області у 2022/2023 навчальному році була спрямована на виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Концепції Нової української школи, Постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» зі змінами, Постанови Кабінету Міністрів України  від 21 лютого 2018 року № 87 «Про затвердження Державного стандарту  початкової   освіти» із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ від 24.07.2019 року № 688 «Державний стандарт початкової освіти» та Постановою КМ від 30.09.2020 року № 898   «Про деякі питання державних стандартів повної загальної середньої освіти», Постанови Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 року № 957 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти» із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ від 26.04.2022 року № 483 та від 30.08.2022 року № 979, Постанови Головного санітарного лікаря України  від 28.11.2022 року  №1 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», Типового положення про  атестацію педагогічних працівників України, інших законів та урядових рішень у галузі освіти, наказів і розпоряджень Міністерства освіти та науки України, департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації, Сумського  обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, відділу освіти  Роменської міської ради Сумської області.

У закладі затверджено Стратегію розвитку Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 Роменської міської ради Сумської області на 2022-2027 рр.. (Протокол педагогічної ради №7 від 20.01.2022р.) Зміст Стратегії передбачає підвищення якості освітньої діяльності за 4 напрямками: «Освітнє середовище», «Система  оцінювання   здобувачів   знань»,   «Педагогічна діяльність   педагогічних працівників», «Управлінська діяльність». У документі чітко визначені стратегічні цілі й засоби для реалізації поставлених завдань. До розроблення Стратегії були залучені члени педагогічного колективу, батьківська громадськість, члени учнівського самоврядування. Стратегія розвитку закладу освіти оприлюднена на сайті закладу освіти.

Річний план роботи закладу освіти на 2022/2023н.р. розроблено відповідно до напрямків Стратегії розвитку закладу освіти й спрямований на виконання заходів та досягнення поставлених цілей. У разі потреби можливе коригування.

Адміністрація школи проаналізувала реалізацію річного плану роботи за підсумками першого й другого семестрів.  

Діяльність педагогічної ради школи в минулому навчальному році була спрямована на реалізацію Річного плану роботи та Стратегію розвитку школи. Протягом року  на засіданнях педради розглядалися актуальні питання щодо напрямків освітньої діяльності .

У закладі освіти здійснюється розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

При прийнятті управлінських рішень, спрямованих на забезпечення якості освіти, адміністрація керується Положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти.

З березня 2023 року по червень 2023 року з метою удосконалення освітніх та управлінських процесів здійснювалося самооцінювання якості освітньої діяльності за напрямом «Управлінські процеси» з використанням інформаційно-аналітичної системи EvaluEd. Видано наказ по закладу освіти про створення робочої групи та проведення самооцінювання якості освітньої діяльності за даним напрямом, відповідно було  створено робочу групу для проведення самооцінювання (наказ №45-ОД від 14.03.2023 року). На засіданні педагогічної ради 16.05.2023 року (протокол №15 від 16.05.23 року) були розглянуті питання про підсумки проведення самооцінювання якості освітньої діяльності за напрямом  «Управлінські процеси». Отримані результати буде враховано при складанні плану роботи закладу освіти на 2023/2024 навчальний  рік.

На початку 2022/2023 навчального року були оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах і шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, дозвіл Управління Держпродспоживслужби в м. Ромни на експлуатацію харчоблоку, акт санітарно-технічного стану школи.

У закладі створена й постійно діє комісія з питань охорони праці та з трудових спорів профспілкового комітету школи. Відповідно до Законів України «Про охорону праці» та «Про колективні договори й угоди» між адміністрацією школи та первинною профспілковою організацією Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 підписано Колективний договір, затверджений загальними зборами трудового колективу закладу освіти від 28.03.2023 року (протокол № 4 ), у якому визначено обов’язки сторін щодо організації безпечних і нешкідливих умов праці, а також умови реалізації працівниками школи своїх прав і соціальних гарантій на охорону праці. Двосторонні обов’язки в Колективному договорі прописані з урахуванням усіх положень чинного законодавства, чому передували колективні переговори. До уваги було взято пропозиції працівників, аналіз стану робочих місць, стан виробничого травматизму, професійних захворювань. Питання охорони праці обговорювалися на загальних зборах трудового колективу, нарадах при директорові.

У закладі освіти призначені відповідальні  за пожежну безпеку, окремо призначені відповідальні  за дотримання безпеки в окремих приміщеннях (навчальних кабінетах, спортивних залах), визначені їхні посадові обов’язки. У кожному приміщенні вивішено табличку, на якій указано прізвище відповідального за охорону праці та пожежну безпеку, інструкцію з пожежної безпеки. Забезпечено кожне приміщення закладу інструкціями з пожежної безпеки, планом евакуації на випадок виникнення пожежі та інструкцією про порядок дії під час пожежі. Забезпечено контроль під час проведення зварювальних робіт з оформленням наряду-допуску й наказу керівника закладу з виконання необхідних протипожежних заходів.

Тричі на рік проводилися тренування працівників та учнів щодо дій у випадку надзвичайних ситуацій у закладі. У січні 2023 року проведено навчання працівників щодо правил користування вогнегасниками, які є в наявності в закладі та ознайомлено під підпис педагогічних працівників та працівників школи з витягом з Правил пожежної безпеки для закладів, установ, організацій системи освіти України, нормами первинних засобів пожежогасіння, орієнтовним планом евакуації учасників освітнього процесу в разі виникнення пожежі.
        Повноцінне, безпечне та якісне харчування учнів під час перебування у школі є одним з важливих умов підтримки їх здоров’я й здатності до ефективного навчання. Учні закладу щоденно отримували гаряче збалансоване харчування. Щоденний контроль за організацією і якістю харчування в закладі покладено на заступника директора з виховної роботи  Герасько Н.М. та сестру медичну Шолудько В.Г.

У школі було організовано гаряче харчування для учнів 1-4-х класів та учнів пільгових категорій (діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах; діти, які мають статус потерпілих від Чорнобильської катастрофи; діти, батьки яких проходять військову службу або визнані учасниками бойових дій). Для учнів 1-11 класів пільгових категорій вартість харчування (сніданок) становила 25 гривень та здійснювалася за рахунок місцевого бюджету. Для учнів 1-4 класів вартість харчування (сніданок) становила 30 гривень.

Шкільна їдальня забезпечена необхідною матеріально-технічною базою з достатньою кількістю технологічного і холодильного обладнання, яке частково потребує оновлення. У достатній кількості в їдальні кухонного та столового посуду; мийних і дезінфекційних засобів, інвентарю, санітарного й спеціального одягу.

Одним з важливих інструментів для безпечного харчування в закладі освіти є впровадження системи управління безпечного харчування НАССР. У закладі функціонує робоча група НАССР. Розроблено робочий план з розподілом обов’язків між членами робочої групи НАССР. Підготовлено пакет офіційної документації згідно з вимогами щодо безпеки та якості продукції. Забезпечено надійне та достовірне функціонування системи НАССР, регулярно проводиться аналіз безпеки і якості продукції, що готується в харчоблоці закладу освіти. Працівники харчоблоку та адміністрація школи проходять навчання щодо принципів системи аналізу небезпечних факторів та контролю НАССР.

У 2021-2022 н. р. у навчальному закладі працювало 55 педагогічних працівників, 100% яких мають повну вищу освіту, 1 сумісник, 1 бібліотекар, педагог- організатор та шкільний психолог.

Усі предмети викладалися педагогічними працівниками, які мають відповідний фах. Упродовж 2022/2023 навчального року заклад був забезпечений кадрами.

Атестація вчителів у  2022-2023 н.р.

Відповідно до вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників у 2022/2023 н.р. році було атестовано 11 педагогічних працівників,  яким підтверджено  кваліфікаційну категорію « спеціаліст вищої  категорії» ( Мельник О.М., Ставнича В.І., Бурцева С.М., Гапон О.А., Яцура С.В., Дригус В.А., Штурко Н.А.), підтверджено кваліфікаційну категорію «провідний бібліотекар» Самарі Н.П.,  підтверджено педагогічне  звання «старший учитель» »( Мельник О.М., Ставнича В.І.,  Гапон О.А., Дригус В.А., Штурко Н.А.),  присвоєно педагогічне  звання «старший учитель» ( Яцура С.В.),  встановлено  кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої  категорії» ( Мірошніченко О.М.), встановлено  кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої  категорії» (  Квіжинадзе  О.О., Черкаська М.В.). Атестація педагогічних працівників закладу здійснювалася згідно з перспективним планом. Під час атестації було вивчено досвід роботи вчителів  шляхом:

  • відвідування уроків;
  • проведення співбесід;
  • анкетування учнів, батьків, колег;
  • відвідування відкритих уроків, на яких були присутні члени атестаційної комісії.

   Атестація педпрацівників пройшла в діловій доброзичливій обстановці.   Учителі  володіють належною фаховою, методичною підготовкою з викладання навчальних дисциплін, проявляють діловитість, відповідальне ставлення за доручену ділянку роботи,  забезпечують навчання учнів на рівні вимог навчальних програм, установлених стандартів освіти. Така особиста діяльність кожного педагога та колективу школи в цілому дала змогу належно впроваджувати в практику вимоги, викликані реформуванням національної освіти. Одним з пріоритетних питань методичної роботи є підвищення професійної майстерності вчителя через його самоосвіту, самовдосконалення, задоволення індивідуальних потреб в особистому та фаховому зростанні, активізації творчого потенціалу. Саме з цією метою постійно надавалась допомога молодим вчителям в оволодінні методикою викладання свого предмета, розвитку умінь використовувати у роботі досягнень сучасної психолого-педагогічної науки. Таким чином,  педагогічний колектив протягом навчального року приділяв значну увагу підвищенню результативності уроків, формуванню системності знань учнів, виробленню в них практичних і пізнавальних умінь. Важливого значення надавалося самостійній роботі учнів та організації виконання домашніх завдань. Усі вчителі  роз’яснювали учням важливість отримання знань і здатності до самоорганізації та саморозвитку, застосовували прийоми, що сприяють підвищенню навчальних досягнень і розвитку обдарованості учнів.

На початку 2022/2023 навчального року в школі було відкрито 31 клас, із них: 1-4 - 11 класів, 5-9  – 15 класів, 10-11  – 4 класи. Мова навчання – українська. Станом на 05.09.2022 р. кількість учнів становила 720 осіб. Середня наповнюваність учнів у класах складала – 23,3.

Усі предмети викладалися педагогічними працівниками, які мають відповідний фах. Упродовж 2022/2023 навчального року заклад був забезпечений кадрами.  

       Педагогічний колектив початкової школи працював над реалізацією педагогічної проблеми «Формування навчально-пізнавальних та виховних   компетентностей здобувачів освіти через створення єдиного інформаційно-  освітнього простору». Вирішуючи поставлену проблему протягом  2022/2023 навчального року, проводилася послідовна й цілеспрямована робота по виконанню завдань, визначених основними законодавчими та нормативними документами освітньої галузі, зокрема пов’язаними з реформою освіти: Законом України «Про освіту»,  Законом України «Про загальну середню освіту», концептуальними засадами реформування середньої школи «Нова українська школа», новим Державним стандартом початкової освіти, Концепцією національно-патріотичного виховання дітей і молоді,  відповідними указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, спрямованими на забезпечення належного функціонування та розвитку освіти в Україні, створення умов для рівного доступу до якісної освіти та освітньою програмою для школи І ступеня, перспективним та річним планом роботи школи з метою  вдосконалення освітнього процесу та його результативності.

Організація освітнього простору (1-4 класи)

Педагогічним колективом навчального закладу проведено певну роботу щодо збереження   й розвитку шкільної  мережі. На початку 2022/2023 навчального року в навчальному закладі початкова школа налічувала 11 класів,  із них 1-3 класи, 2-2 класи, 3-3класи,4-3 класи, із середньою наповненістю 24,4 учні. Мова навчання та виховання –  українська. Станом на 05.09.2022 р. кількість учнів становила 268 осіб. Станом на 31.05.2023 р.,  на кінець навчального року кількість учнів становить -266. За цей навчальний рік вибуло із закладу 6 учнів 1-4 класів, прибуло за звітний період до закладу - 4 учні. Основна мета переходу дітей з одного навчального закладу до іншого - це зміна місця проживання батьків. 266 учнів 1-4 класів отримали «Свідоцтво досягнень» і  переведено на наступний рік навчання (протокол педради №16 від 31.06.2023 р.).  Усі учні 4 класів (76 четвертокласників), які завершили здобуття початкової загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році, отримали «Свідоцтво про здобуття початкової освіти». Відповідно до наказу Міністерства  освіти і науки України від 11 січня 2023 р. № 19 «Про звільнення  від проходження державної підсумкової  атестації учнів, які завершують здобуття початкової  та базової загальної середньої  освіти, у 2022/2023  навчальному році»,  зареєстрованого в Міністерстві юстиції  України 26 січня 2023 р. № 167/39223, учні 4 класів, які завершили здобуття початкової загальної середньої освіти у 2022/2023 н.р., були звільненні від проходження ДПА в умовах воєнного стану в Україні.

У 2022/2023 н. р. освітній процес  спрямовувався на інтелектуальний, інформаційний, соціальний та фізичний розвиток кожного учня як особистості, здатної самостійно мислити й творчо діяти, застосовувати набуті знання і вміння в різних ситуаціях, на  модернізацію форм та засобів навчання й виховання дітей,  а головне — на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем. Освітній процес постійно супроводжувався творчим пошуком таких педагогічних технологій, які не тільки збагачують знання та уміння з навчальних предметів, а й розвивають активність, пізнавальну самостійність учнів, здатність творчо підходити до розв’язання навчальних практичних задач. Головними завданнями та основними напрямами роботи школи у 2022/2023 н.р. були:

- забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти, що відповідає вимогам сьогодення через встановлення достатнього рівня освітньої діяльності педагогічного колективу;

-пошук і відбір творчо обдарованих і здібних дітей, удосконалення системи роботи з професійної орієнтації учнів,професійного розвитку педагогів;

- реалізація Концепції НУШ; 

- створення умов для особистісного розвитку учасників освітнього процесу через впровадження інноваційних форм та методів навчання і виховання ;

-створення умов для здійснення освітнього процессу дітей з особливими освітніми потребами;

- модернізацію форм і методів навчання та виховання через впровадження прогресивного педагогічного досвіду;

- участь у різноманітних проєктах;

- використання Інтернет - технологій в освітньому процесі;

- участь у професійних конкурсах педагогів;

- удосконалення управлінської діяльності;

- запровадження нових підходів до організації індивідуальної роботи з учнями;

- посилення виховного впливу на учнівську молодь щодо збереження власного здоров’я;

- створення умов для розвитку обдарованої молоді шляхом залучення її до різноманітних конкурсів, проєктів.

Кадрове забезпечення

Протягом року навчальний заклад  був забезпечений кадрами. За штатним розкладом чисельність штатних одиниць становила:

-11 вчителів початкових класів;

-2 вихователі  ГПД;

- 2 асистенти вчителя (працює в школі 2 класи з інклюзивним навчанням);

- 9 учителів –предметників, які  викладали навчальні предмети в початкових класах.

Увесь педагогічний колектив початкової школи має 100% повну вищу освіту та  високий освітньо –кваліфікаційний рівень, а саме:

-«спеціаліст вищої категорії» - 12 осіб;

-«спеціаліст I категорії» - 5 осіб;

-«спеціаліст II категорії» - 1 особа ;

-«спеціаліст» - 4 особи;

звання «старший учитель»- 8 осіб;

звання «учитель-методист-1 особа.

Усього педпрацівників, які викладали в 1-4 класах 2022-2023 н.р.

Мають кваліфікаційну категорію

Мають звання

В.

І

ІІ

Сп.

Б/к

Старший учитель

Учитель-методист

22

12

5

1

4

-

8

1

Як видно із даних, кваліфікаційний рівень педагогів у 2022/2023 н.р. досить високий. Усі аналітичні дані дають змогу зробити висновок, що колектив педагогів має високий рівень освітньої підготовки, професіоналізму,   колектив стабільний, досвідчений, має власні наробки, традиції, життєвий і професійний досвід. Протягом 2022/2023 навчального року, як і в попередні роки, значна увага приділялась підвищенню фахової та методичної майстерності, рівня методичної самоосвіти педагогічних працівників школи.

Курсова перепідготовка педагогів

Курсову перепідготовку проходили очно та дистанційно.  Здійснювалася вона згідно з перспективним планом за певними напрямами у міжатестаційний період. Курсова перепідготовка дала педагогам чітке бачення необхідності змін. Учителі ознайомилися з технологією нових методик компетентнісного та інтегрованого навчання, управління класом, нейропсихології, інклюзії,  яка дозволяє зрозуміти особливості функціонування мозку дитини, виявити причини труднощів у навчанні та виправити їх. Педагоги у постійному саморозвитку. 

Як показує практика, учителі початкових класів зі своїми учнями у 2022/2023 н.р. - активні учасники  різноманітних  міських, обласних та міжнародних конкурсів, вебінарів, конференцій, тренінгів, майстер - класів, семінарів, різних онлайн – заходів  тощо.

 Здобутками вчителів і учнів початкової школи  у 2022/2023н.р.стали наступні результати: 

-  Анохіна Т.В. - учасник першого туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» у номінації «Початкова освіта»;

- Відповідно до Листа ІМЗО №21.1.1/10-1470 від 13.07.17 р. «Впровадження STEM - освіти у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах України» щорічно в закладі  проводиться тиждень STEM-освіти, який є своєрідною сходинкою до нових досліджень та відкриттів. Педагоги школи діляться досвідом використання та запровадження інноваційних методик і технологій у навчально-виховний процес, демонструють цікаві майстер – класи,   онлайн- конференції, вебінари;

-учні 4-В класу (учитель Гапон О.А.) - учасники  Міжнародного освітнього проєкту з математики « Матіфік», конкурсу «Кенгуру 2023» ;

 - учні 4-А класу(учитель Бурцева С.М.) - учасники  Всеукраїнської дистанційної олімпіади «Всеосвіта. Весна – 2023» , українська мова;

 учасники Всеукраїнської інтернет - олімпіади  «На урок» ( Зима 2022, Весна 2023)-математика, предме