Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 170 чоловік

Добірка ідей, які допоможуть урізноманітнити виховні години

Дата: 4 листопада 2019 о 17:34, Оновлено 31 січня 2022 о 10:58

Добірка ідей, які допоможуть урізноманітнити виховні години, зробити клас дружним і швидко порозумітися зі своїми учнями.

Як зі звичайної юрби учнів створити дружний клас? Як навчити школярів вирішувати конфліктні ситуації та оминати халепи? Як знайти спільну мову з кожним із 30-35 школярів та щодня надихати їх?

Пов’язане зображення

Перед класним керівником стоїть чимало завдань. Щоб полегшити їх виконання, МОН пропонує вчителям плани виховних заходів, а шкільна адміністрація ставить у розкладі класну годину раз на тиждень. Однак кожен досвідчений вчитель знає, що насправді виховна робота здійснюється не планами єдиними і не обмежується програмою виховних заходів. Про те, які моделі осучаснення виховної роботи варто варто використовувати у своїй діяльності класним керівникам, ви можете дізнатись, переглянувши вебінар «Виховна робота та класне керівництво: не планами єдиними…» (лектор Інна Іванова).

Редакція освітнього проекту «На Урок» пропонує кілька ідей проведення класних годин, які в доповнення до традиційного плану виховної роботи допоможуть об'єднати учнів вашого класу, заохотити їх до навчання та творчості, створити у класі дружню атмосферу, а також урізноманітнити традиційні виховні заходи. 

Розробіть з учнями фірмовий знак класу

Що об'єднує ваших учнів, окрім того, що вони навчаються в одному класі? Спеціалізація класу, зацікавленість школярів певною грою, їхнє захоплення музичною групою тощо. З'ясуйте це та запропонуйте створити знак вашої класної спільноти, який об'єднає клас.

Під час створення концепції фірмового знака скористайтесь методом креативного мислення ММА (метод морфологічного аналізу). А втілити проект допоможе спеціальна програма – Canva (безкоштовна і адаптована українською мовою).

Створіть разом особисту «капсулу часу»

Запропонуйте учням зробити своєрідну капсулу часу – написати собі в майбутнє листа, в якому кожен зможе описати свої мрії чи плани, розповісти про власні вподобання чи захоплення. Домовтеся, що листи у заклеєних конвертах мають зберігатися у класного керівника і будуть повернені власникам під час випускного балу в 11 класі.

 

Уявіть, наскільки цікаво і зворушливо буде відкрити на випускному вечорі конверт із листом, написаним собі кілька років тому, а в ньому – такі наївні мрії (цікаво, чи здійснилися?) і яскраві наліпки, і почерк ще зовсім дитячий. Повірте, учні будуть вдячні вам за ці спогади з дитинства!

Щоб втілити цю ідею разом з учнями, приділіть час на окремій класній годині.

Зробіть емоційний фотоальбом життя класу

У кожного класу є безліч світлин на кшталт: тут ми на святковій лінійці 1 вересня, тут ми шикуємося біля клітки слона під час екскурсії до зоопарку, а ось тут – у святковому вбранні на святі осені. Зазвичай такі спільні шкільні фото офіційні й тому нецікаві: всі дивляться в об'єктив і обов'язково посміхаються, незалежно від того, що відчувають у цей момент насправді.  

 

Створіть разом альбом неформальних світлин класу! Час від часу робіть яскраві портретні знімки життєвих моментів: наприклад, чергові миють підлогу в класі, учні чекають на оголошення семестрових оцінок, реакція певних школярів на новину про додаткові канікули у школі, спільне створення стінгазети та інше. Намагайтеся схопити момент. Зовсім не обов'язково, щоб діти спеціально позували для цього. Такі світлини відображають справжні емоції ваших учнів, тому згодом будуть значно ціннішими, ніж офіційні шаблонні знімки.

Зацікавте кожного учня позакласною роботою

Об'єднайте клас у групи за вподобаннями та зацікавте їх певною позакласною роботою, яка сприятиме розкриттю творчого потенціалу кожного учня. Наприклад, школярам, які захоплюються історією, буде цікаво вести щотижневий календар на кшталт «Цей день в історії». Ті учні, яким подобається роботи світлини чи відео, залюбки будуть створювати альбом класу або знімати і монтувати серії відеочасопису класного життя.

 

Також можна запропонувати учням разом видавати 1 раз на місяць шкільну стінгазету, в якій деякі учні будуть відповідальні за матеріал певних рубрик (наприклад, новини школи, музика, ігри, робототехніка, мандрівки тощо), колектив дизайнерів та ілюстраторів займатиметься її оформленням. Це буде сприяти формуванню навичок командної роботи у школярів та отриманню досвіду роботи над проектом. До того ж неформальне спілкування стимулюватиме встановлення дружніх відносин між однокласниками.

Переглядайте короткометражки і мультики з виховною метою

Хочете розповісти своїм учням щось важливе? Хтось посварився, поводив себе нечемно чи егоїстично? Не читайте з цього приводу нотації! Запропонуйте учням разом переглянути на цю тему короткометражку чи мультфільм. Чому? Спеціалісти стверджують, що більшість людей краще сприймає саме візуальну інформацію – вона швидше систематизується, а кольорові образи сприймаються більш емоційно, тому запам'ятовуються на триваліший час.

 

Оберіть певну тему (наприклад, інклюзіясексуальна освітамотиваціябулінг, розвиток емпатії, командна робота тощо), перегляньте разом короткометражку та запропонуйте поділитися думками й емоціями з цього приводу. А потім запропонуйте учням провести паралель між сюжетною лінією та подіями у класі: як вирішилась конфліктна ситуація в мультфільмі та як можна розв’язати аналогічну в житті.   

Проводьте психологічне тестування

Кожному цікаво знати про себе все, а не тільки те, як учитель оцінює його рівень знань із певної шкільної дисципліни. Більшості школярів, особливо учням молодших і середніх класів, подобається малювати. Запропонуйте своїм учням пройти графічні психологічні тести, зміст яких можна розтлумачити за малюнками, навіть не маючи фахової (психологічної) освіти.

 

Проводячи час від часу такі тести, ви зможете більше дізнатися про емоційний стан, страхи, мрії та переживання ваших учнів. На основі цієї інформації ви зможете знайти нові шляхи для порозуміння з ними.

Створіть неформальний класний куточок

Зробіть класний куточок. Але підійдіть до цього творчо – створіть його власноруч разом з учнями. Не обов'язково купувати спеціальні заготовки, його можна зробити з ватману формату А0, розкресленого на окремі комірки, кожна з яких буде прикрашена яскравими різноманітними візерунками.

 

Розмістіть у класному куточку світлини своїх учнів, на яких вони зовсім маленькі, календар з днями народження кожного учня, QR-коди інтернет-ресурсів із цікавими статтями тощо.

Майструйте різноманітні поробки разом

У молодших класах діти постійно щось майструють власноруч. І їм це надзвичайно подобається! Однак чим старшими стають школярі, тим менше у них для цього залишається часу. Проте створення поробок сприяє розвитку творчих здібностей і вміння концентруватися, виховує старанність та цілеспрямованість у школярів.

 

Під час класної години запропонуйте школярам створити STEM-іграшку, застосувавши знання з фізики, створити 3D-книгу у техніці Pop Up про своє хобі, потренуватись опанувати техніки оріґамі та кірігамі, застосувавши знання з геометрії та інше. Надихнутися ідеями таких поробок ви можете, переглянувши статті у спеціальному розділі нашого журналу.

Запрошуйте на класні години цікавих особистостей

У кожного з нас є знайомі, які подорожували в екзотичні країні, мають незвичайну професію, цікаве хобі, оригінальні здібності чи унікальний досвід. Мабуть, серед них знайдуться ті, хто залюбки розкаже про свій досвід школярам.

Запросіть їх у гості на класну годину. Учні будуть вам вдячні за цікавий урок-розповідь чи урок-бесіду!

Робота класного керівника щодня потребує чимало зусиль, винахідливості  та терпіння. Однак не даремно про таких вчителів інколи говорять, що вони справжні супергерої!

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ:

  • гуманізація виховного процесу , що виражається у створенні умов для всебічного розвитку особистості, спонукання її до самоаналізу,  самооцінки, саморозвитку, самовиховання;
  • посилення ролі сім'ї у вихованні дітей, забезпечення взаємодії школи з усіма соціальними службами міста;
  • розвиток учнівського самоврядування в школі, активізація роботи дитячих організацій та удосконалення роботи органів учнівського самоврядування;
  • створення прихильності до здорового способу життя, обізнаність щодо здоров’я ,як однієї з найголовнішої життєвої цінності;
  • збереження та покращення фізичного, психічного та соціального здоров’я особистості;
  • спрямування роботи педагогічного колективу на формування здорового способу життя;
  • удосконалення методичної майстерності класного керівника, спроможного компетентно здійснювати здійсненням виховною діяльністю та ефективно вирішувати питання виховання школярів.

Вирішення завдань виховної роботи здійснюється за пріоритетними напрямками :

  • ціннісне ставлення до себе;
  • ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей;
  • ціннісне ставлення до праці;
  • ціннісне ставлення до природи;
  • ціннісне ставлення до культури і мистецтва;
  • ціннісне ставлення до суспільства і держави.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.