Правила поведінки здобувачів освіти

Правила поведінки здобувачів освіти

під час освітнього процесу

по Роменській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 7

Правила поведінки учнів базуються на чинному законодавстві України, Статуті школи.

Статус учнів як учасників освітнього процесу у загальноосвітнього закладу освіти, їх права та обов’язки визначаються Законом України «Про освіту», Законом України «Про загальну середню освіту» та іншими нормативно-правовими актами чинного законодавства України.

І. Загальні положення

1. Здобувачі освіти мають сумлінно ставитися до навчання, виконувати завдання вчителя і опановувати матеріал у необхідному обсязі.

2. У випадку пропуску занять здобувач освіти має обґрунтувати свою відсутність на уроках відповідними документами (довідкою з лікувального закладу, пояснюючою запискою від батьків).

3. Здобувачі освіти зобов’язані дотримуватися правил внутрішнього розпорядку закладу освіти.

4. Здобувачі освіти зобов’язанні дотримуватись правил безпеки життєдіяльності, визначених інструкціями школи.

5. Здобувачі освіти мають старанно виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою, дотримуватися академічної доброчесності.

6. Здобувачі освіти зобов’язані мати необхідне навчальне приладдя, підручники, зошити, щоденник, а також виконані домашні завдання з предметів згідно з розкладом уроків.

7. Учень має бути ввічливим у спілкуванні з учителями, працівниками школи, батьками інших учнів, з іншими здобувачами освіти.

8. Всі учасники освітнього процесу зобов’язані повідомляти адміністрацію закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

9. Усі рішення адміністрації школи, педагогічної ради й органів учнівського самоврядування є обов’язковими для виконання кожним здобувачем освіти.

Для здобувачів освіти неприпустимо:

·         залишати територію закладу освіти під час перерв та навчальних занять;

·     допускати прояви булінгу, грубості, вульгарності, дискримінації, фізичного насильства, залякування і знущання;

·         палити у приміщеннях і на території закладу освіти;

·         вживати алкогольні напої, наркотичні та токсичні речовини;

·         їздити на території школи на транспортних засобах;

·    використовувати мобільні телефони під час освітнього процесу (дозволяється їх використання лише з навчальною метою за вимогою вчителя). Відповідальність за збереження мобільних телефонів під час освітнього процесу покладається на його власника;

·         перебувати у класних приміщеннях у верхньому одязі;

·         запізнюватися на уроки без поважних причин;

·         грати в азартні ігри;

·         псувати шкільне майно.

ІІ. Режим роботи закладу освіти

1. Заняття в школі проводяться згідно розкладу, затвердженого директором школи.

2. Уроки для учнів 1-11 класів розпочинаються о 8.00.

3. Кожен урок розпочинається і закінчується по дзвонику.

4. Великі перерви встановлюються з 1 по 5 урок для здійснення харчування здобувачів освіти, інші перерви – по 10 хвилин.

5. Учні приходять до школи за 10 хвилин до початку занять, готують все необхідне навчальне приладдя.

6. Чергові по класу перед початком уроків забезпечують готовність кабінету  до занять.

ІІІ. Поведінка учнів під час уроку

1. До початку уроку учень повинен прибути до класної кімнати до дзвінка і підготуватися до уроку.

2.Неприпустимо виходити з класу без дозволу вчителя.

3 Впродовж уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими справами, що не передбачені планом проведення заняття.

4. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозволу у вчителя.

5. У майстернях, кабінеті хімії, фізики і т.д. учні повинні дотримуватись правил з техніки безпеки.

6. Для роботи в майстерні школярі приходять у робочому одязі.

IV.Поведінка учнів на перервах

Час перерви — особистий час кожного учня. Він може його проводити на власний розсуд, проте не повинен заважати іншим, порушувати правила поведінки та безпеки.

1. У приміщенні закладу освіти учні не кричать, не бігають, не порушують поведінку.

2. Усі школярі виконують вимоги чергового вчителя.

3. Учні повинні підтримувати чистоту в коридорах, їдальні, туалетних кімнатах, на шкільному подвір’ї.

4. У приміщенні школи учні ходять без верхнього одягу, головних уборів.

5. На перервах чергові по класу провітрюють класну кімнату, а після уроків прибирають її.

6. Під час перерв учням забороняється штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми.

7. Неприпустимо самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна.

V. Вимоги до зовнішнього вигляду

1. Учні приходять до закладу освіти охайно одягнуті, без прикрас.

2. На уроках фізичної культури учні займаються лише в спортивній формі.

3. Верхній одяг учні залишають у спеціально відведених місцях.

4. Зачіски школярів повинні бути скромні, акуратні.

VІ. Вимоги до поведінки на вулицях, громадських місцях

1. Здобувачі освіти повинні дотримуватись правил поведінки в громадських місцях, транспорті, правил дорожнього руху, правил особистої безпеки під час переходу залізничних колій.

2. Відповідно до наказу МОН України від 8 листопада 2004 року №855 «Про заборону тютюнокуріння в навчальних закладах і установах Міністерства освіти і науки України і затвердження заходів щодо проведення антинікотинової інформаційно-освітньої та профілактичної роботи серед дітей, учнівської та студентської молоді» здобувачам освіти неприпустимо палити та вживати алкогольні напої.

3. Кожен здобувач освіти зобов’язаний гідно нести звання учня Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7.

Директор школи                                           Світлана ФЕДЬКО