Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4 класів Нової української школи
У 2023-2024 навчальному році у початковій школі оцінювання здобувачів освіти 1-4 класів Нової української школи здійснюється відповідно до рекомендацій наказу МОН України від 13.07.2021 No 813 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти».
Методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 813 від 13.07.2021 р.У 1–4 класах закладів загальної середньої освіти здійснюється формувальне та підсумкове (річне) оцінювання. У 1–3 класах оцінювання навчальних досягнень учнів виражають вербальною оцінкою (оцінювальним судженням оцінкою ( сформовано- v), у 4 класах за рішенням педагогічної ради (Протокол №1 від 31.08.2022 р.)- рівневе оцінювання.
Рівень результату навчання учнів 4 класів визначаємо з урахуванням динаміки його досягнення та позначаємо буквами – «початковий» (П), «середній» (С), «достатній» (Д), «високий» (В). Результати навчальних досягнень учнів 4 класів з предметів «Українська мова та література», «Англійська мова», «Математика», «Я досліджую світ» оцінюємо рівневою оцінкою, а результати навчальних досягнень з предметів « Дизайн і технології», «Образотворче мистецтво», «Фізична культура», «Інформатика»,« Музичне мистецтво» оцінюємо вербальною ( сформовано- v) - за вибором закладу і затверджено на засіданні педагогічної ради закладу (Протокол №1 від 31.08.2023).
Річне оцінювання здійснюються за системою оцінювання, визначеною законодавством, а результати такого оцінювання відображаються у свідоцтві досягнень, що видається учневі щороку. Оцінювальна діяльність є важливим компонентом освітнього процесу в НУШ і здійснюється на засадах компетентнісного, діяльнісного підходів, що передбачає партнерську взаємодію вчителя, учнів та їхніх батьків. Вчителями початкових класів закладу розроблено критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4 класів Нової української школи зурахуванням рамки орієнтовної оцінювання (наказ МОН України від 13.07.2021 No 813 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти»).
Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 5-11 класів
Оцінювання навчальних досягнень учнів основної школи здійснюється за 12-бальною шкалою (відповідно до наказу МОН України від 21.08.2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти»).
Відповідно до ступеня оволодіння знаннями і способами діяльності виокремлюються чотири рівні навчальних досягнень учнів: початковий, середній, достатній, високий.
Оцінювання здійснюється у процесі повсякденного вивчення результатів навчальної роботи учнів, а також за результатами перевірки навчальних досягнень учнів: усної (індивідуальне, групове, фронтальне опитування), письмової (самостійна робота, контрольна робота, тематична контрольна робота, тестування, та ін.).
Оцінювання навчальних досягнень учнів старшої школи здійснюється за 12-бальною системою(шкалою), відповідно до наказу МОН України від 13.04.2011 № 329 «Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти».
Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів
Оцінювання начальних досягнень здобувачів освіти врегульовано такими нормативними документами МОН України:
1) Закон України «Про повну загальну середню освіту» (стаття 17);
- Критерії навчальних досягнень учнів з математики
- Критерії навчальних досягнень учнів з трудового навчання
- Критерії навчальних досягнень учнів з інформатики
- Критерії навчальних досягнень учнів з біології
- Критерії навчальних досягнень учнів з географії
- Критерії навчальних досягнень учнів з природознавства
- Критерії навчальних досягнень учнів з хімії
- Критерії навчальних досягнень учнів з фізики та астрономії
- Критерії навчальних досягнень учнів з правознавства
- Критерії навчальних досягнень учнів з історії
- Критерії навчальних досягнень учнів з української мови
- Критерії навчальних досягнень учнів з іноземної мови
- Критерії навчальних досягнень учнів з літератури
- Критерії навчальних досягнень учнів з основ здоров`я
- Критерії навчальних досягнень учнів з фізичної культури