«Критичне мислення та медіаграмотність в початковій школі»
Відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Критичне мислення та медіаграмотність в початковій школі». Заступник директора з навчально-виховної роботи Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 Мельник Ольга Михайлівна відвідала Всеукраїнський науково-практичний семінар «Критичне мислення та медіаграмотність в початковій школі», який проходив 15-16 грудня 2017 року у с. Зазим’я (Київська обл.).
Організатори - Академія української преси (за підтримки Програми У-Медіа Інтерньюс Нетворк та в партнерстві з Міністерством освіти і науки України). На семінарі були присутні 25 представників (викладачі ВНЗ, викладачі ОІППО, заступники директорів шкіл, учителі початкових класів) з різних куточків України.
Відкрила семінар Оксана Волошенюк, менеджер медіаосвітніх програм Академії української преси, науковий співробітник відділу кіномистецтва і телебачення ІМФЄ ім. М.Рильського НАН України. У її виступі йшла мова про актуальні проблеми впровадження медіаосвіти в Україні. Провели практичні, тренінгові заняття та презентували майстер-класи самі вчителі - випускники Літніх шкіл медіаосвіти і медіаграмотності АУП. Особливий відгук отримав майстер-клас Інни Іванової, заступника директора з НВР Першотравенської загальноосвітньої школи №2 Дніпропетровської області.
Головна мета семінару – поширення та популяризація ідей медіаосвіти, обмін досвідом медіапедагогів України, мотивація до подальшої роботи в галузі медіаосвіти для формування медіаграмотності всіх учасників навчально-виховного процесу, адже з 2018 року початківці мають навчати дітей основам аналізу медіатекстів, ураховуючи, що критичне мислення є одним з центральних концептів медіаграмотності. Учасники семінару дружньо погодилися з тим, що якщо медіаграмотність буде упроваджена в кожній українській школі, то з українським суспільством усе буде гаразд.
По завершенню всі учасники семінару отримали сертифікат та підручник для вчителя «Медіаграмотність» сучасних американських медіапедагогів Сінді Шейбе і Фейз Рогоу для подальшої роботи у своїх навчальних закладах. Він являє собою сформований протягом останніх трьох з половиною десятиліть в США освітній підхід до викладення медіаграмотності.