Учителі навчалися працювати за стандартом "Нової української школи".
26-27 жовтня 2018 року на базі Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 відбулася І очна сесія підвищення кваліфікації вчителів початкових класів м.Ромни, які будуть працювати в 1-х класах у 2019/2020 навчальному році в умовах Нової української школи. У тренінгах взяв участь 21 педагог.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7, педагог-тренер з питань упровадження Державного стандарту початкової загальної освіти Нової української школи Мельник Ольга Михайлівна 26 жовтня 2018 року ознайомила слухачів курсів з планом-графіком підвищення кваліфікації учителів початкових класів міста та змістовними орієнтирами навчальної програми, за якою будуть проводитися очні сесії.
Особливу увагу було приділено ознайомленню з процедурою реєстрації на дистанційному онлайн-курсі та сайті ЕdErа в умовах запровадження Концепції «Нова українська школа», розглянуто концептуальні зміни реформування школи, закцентовано увагу на Державному стандарті початкової загальної освіти, Типових освітніх програмах для закладів загальної середньої освіти та Типових навчальних планах для 1-2 класів. Другий день навчання був присвячений упровадженню ігрових та діяльнісних методів навчання в освітній процес початковoї школи. Окрім того, обговорювалися актуальні теоретичні питання: упровадження Концепції Нової української школи, виклики, що стоять перед початковою школою, чинники якісної початкової освіти.
Відповідно до програми підготовки вчителі майбутніх першокласників працювали над розв’язанням низки проблем, а саме: як перетворити традиційне навчання в процес розвитку особистості дитини; як перейти від формату відтворювання отриманої інформації до опанування компетентностей, що стануть у нагоді для прийняття рішень у повсякденному житті; як формувати в учня власної ідентичності й готовності до змін через вироблення поваги до інших; як навчити школярів самостійно аналізувати інформацію, критично мислити, адаптуватися до змін, співпрацювати в команді, успішно вирішувати життєві проблеми; практикувалися педагоги у виробленні правил роботи класу та обговорювали підходи до роботи з батьками.
Психолог Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 Завгородня Оксана В'ячеславівна розкрила для педагогів основні поняття: система відносин «дитина – дорослий» диференціюється на дві частини: «дитина – батьки» та «дитина – учитель». У процесі роботи слухачі сесії детально розглянули особливості розвитку дітей 6-7 річного віку. Плідною була робота в експертних групах учителів, мета- окреслити особливості психічних і пізнавальних процесів. Працюючи у групах, педагоги аналізували риси й уміння педагога, необхідні в роботі з дітьми 6-7 річного віку.
Учителі початкових класів уже відкрили для себе світ інших підходів до навчання дітей молодшого шкільного віку. Вони чітко розуміють, у чому полягає реформа освіти, яка перебудовує школу з надання знань до школи компетентностей для життя в сучасному часі.
«Нова українська школа: на шляху до здійснення» – проблемне питання, у роботі над яким об’єдналися вчителі початкових класів закладів міста 26-27 жовтня 2018 року.